V. Žala: „Į Dakarą grįžti motyvacijos yra, lyderiai yra visai šalia“ © A.S.O/F.Le.Floc.'H/DPPI nuotr.

Po 2024 metų Dakaro beveik visi lietuviai yra vieningi nusiteikę – tai nebuvo paskutinis bandymas, 2025 metais, jeigu viskas gerai, bus dar vienas bandymas šturmuoti Saudo Arabijos dykumas bei akmenynus.

Į Lietuvą grįžęs Vaidotas Žala žiniasklaidai „nupiešė“ savo situaciją: „Dakare aš niekada neketinu pasiduoti. Tas sunkiausias periodas yra nuo Dakaro iki Dakaro. Iššūkis apskritai yra atsidurti Dakare. Kartais atrodo, kad tos dvi savaitės nėra sunkiausia dalis. Ten startuojant jau atrodo, jog ta didelė dalis pergalės padaryta, tai dabar ir ateina sunkiausia dalis.

Jeigu tai būtų mano sprendimas, tai aš galiu Dakare ir rytoj važiuoti. Tai yra kompleksinis namų darbas. Judam, judam, darom, darom ir tie vaisiai ateina iš lėto.

Motyvacijos yra, nes galbūt jaučiu prasmę sugrįžti, bet kaip bus pamatysime. Jaučiu, kad visai netoli tie lyderiai, jų dulkės jau matosi, jau kažkur, dar truputėlį ir pavysime“, – teigė V. Žala. 

Rokas Baciuška kaip ir po finišo, taip ir grįžęs į Lietuvą kalbėjo apie naujienas, kurias artimiausiu metu pristatys. Jo kontraktas su „Can-Am“ baigiasi. 

„Laukia šiemet dar daug varžybų. Laukite naujienų, bus tikrai įdomios naujienos, važiuosime dar visą pasaulio čempionatą ir 2025 metais grįšime dar stipresni“, – apie ateitį kalbėjo 24-erių tauragiškis.

Kitoje motobagių klasėje važiavęs žmonos Emilijos Gelažninkienės ir vyro Arūno Gelažninko duetas ties 2024 m. Dakaru irgi nežada apsistoti. 

Jeigu atsiras dar daugiau rėmėjų, tai faktas, kad mes čia būsime, nes šįkart turėjome idėti nemažai savo pinigų, jog mes čia būtume, nes mažai kas mumis tikėjo, bet gal dabar bus lengviau“, – iškart po finišo teigė E. Gelažninkienė. 

Keturratininkų nuotaikos buvo skirtingos. Ketvirtą vietą užėmęs Laisvydas Kancius kol kas nori tik poilsio bei per daug nežiūrėti į ateitį.

Dar labai toli, reikia pailsėti ir tuomet žiūrėsime. Kol kas planų jokių, poilsis ir po to žiūrėsime. Turbūt reikia laiko, tada apsispresime ir žiūrėsime, ką darysime“, – teigė L. Kancius. 

Dakare debiutavęs Antanas Kanopkinas iškart po finišo teigė: „Aš tikiuosi žinau (ką veiks po metų), bet čia ne nuo vieno manęs viskas priklauso. Ar aš norėčiau čia būti? Tikrai taip. 

Gintas Petrus finišavęs su rekordiniu savo pasiekimu (29-a vieta „Ultimate“ klasėje, 9-a vieta tarp bagių „Ultimate“ klasėje) indikavo, kad kitąmet turės naują techiką. Dakaro nebaigęs Vaidotas Paškevičius, beveik aišku, su ta pačia technika Saudo Arabijos dykumų jau nešturmuos. 

Du didžiausi sprendimai laukia iš Vlado Jurkevičiaus ir Modesto Siliūno. Pastarasis pamatė tikrąją Dakaro galią, debiutinio savo ralio nebaigęs, bet „AG Dakar School“ neleis motociklininkui nuleisti rankų. Vladas Jurkevičius, kaip tradicinio ralio atstovas, irgi turės ką apmąstyti. 

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos