Charakterį pademonstravusi Lietuvos futbolo rinktinė iškovojo tašką © LFF nuotr.

Sausakimšame Dariaus ir Girėno stadione žiūrovai išvydo atkaklią Lietuvos vyrų rinktinės dvikovą su Bulgarijos ekipa, paženklintą pirmuoju pelnytu tašku atrankoje į 2024 m. UEFA Europos čempionatą. Ekipos sužaidė rezultatu 1:1, o lietuviams nuo 17 minutės teko žaisti dešimtyje.

Atnaujintame Kauno Dariaus ir Girėno stadione rungtynes stebėjo 14230 žiūrovai ir tai tapo antru lankomiausiu futbolo renginiu Lietuvos istorijoje.

Susitikimo pradžia pozityviai įkvėpė Lietuvos sirgalius. 10 minutę Eligijaus Jankausko smūgį atrėmė bulgarų vartininkas. Po penkių minučių mūsiškiai surengė rezultatyvią ataką – po Gvido Gineičio perdavimo pasižymėjo Edvinas Girdvainis.

Deja, po dviejų minučių lietuvių padėtis komplikavosi, kai Justas Lasickas išvydo priešais save raudoną kortelę kortelę už varžovo stabdymą.

Bulgarai perėmė žaidybinę kontrolę ir energingiau rengė atakas. 27 minutę Marinas Petkovas po Stanislavo Šopovo perdavimo įmušė įvartį. Rimta netektimi tapo Fiodoras Černychas, kuris 37 minutę buvo pakeistas dėl traumos.

Antrajame kėlinyje Edgaro Jankausko treniruojama ekipa pademonstravo pasiaukojančią ir budrią gynybą, apsunkindami bulgarų galimybes pelnyti įvartį. Edvinui Gertmonui teko atremti kelis varžovų smūgius ir tai padėjo išsaugoti lygiąsias 1:1.

Birželio 20 dieną Lietuvos rinktinė Budapešte, Puškašo arenoje mes iššūkį Vengrijos rinktinei. Šios rungtynės prasidės antradienio vakare, nuo 21:45 val. Lietuvos laiku.