Istorija – sukurta: „Malmo“ ekipą ir išvykoje įveikęs „Žalgiris“ pirmąsyk žais Europos grupių etape © E. Žaldario nuotr.

Prakeiksmas nutrauktas – Lietuvos futbolo sirgaliai pirmąsyk galės išvysti savo vietinę komandą viename iš Europos turnyrų grupių etape.

Prakeiksmą nutraukęs Vilniaus „Žalgiris“ atsakomosiose rungtynėse 2:0 įveikė „Malmo“ ir bendru rezultatu 3:0 prasibrovė į trečiąjį Čempionų lygos atrankos etapą.

Pirmojo kėlinio pirmoje pusėje rungtynių šeimininkai „Malmo“ turėjo keleta geresnių progų mušti įvartį, tačiau pirmi pasižymėjo žalgiriečiai. 34-ąją minutę į greitą ataką išbėgęs Oyewusi Kehinde aplenkė visus varžovus ir be problemų nuginklavo varžovų vartininką.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ dar labiau priartėjo prie istorinės pergalės, kai įvartį po sumaišties aikštelėje pelnė Renanas Oliveira.

„Malmo“ bėdos nesibaigė ir ties antruoju vilniečiu įvarčiu. 78-ąją minutę raudoną kortelę, po antros geltonos, prieš save išvydo Andersas Christiansenas, kas galutinai nužudė Malmės ekipos šansus šiame mače dar kažką pasiekti.

Taip toli Čempionų lygos kvalifikacijoje pastaruoju metu buvo nužengusi tik Marijampolės „Sūduvos“ ekipa, kuomet ją treniravo Vladimiras Čeburinas, šiuo metu stovintis būtent už „Žalgirio“ vairo.

Dabar Vilniaus ekipa turės dar du susitikimus atrankose. Jeigu Lietuvos čempionai laimėtų bent vieną seriją, tuomet lauktų Europos lygą, jeigu laimėtų abi – lauktų Čempionų lygos turnyras, o nei vienos neiškovojus tektų Konferencijų lygos, kurios pirmasis sezonas įvyko praeitą sezoną.

Visas UEFA turnyrų grupių etapo kovas Lietuvoje transliuos Viaplay platforma.