Po trijų metų teisminio proceso S. Malinauskas laimėjo bylą prieš „Švinių“ © S. Malinausko nuotr.

Tris metus trukęs teisminis procesas tarp žurnalisto Skirmanto Malinausko bei Arūno Pukelio „Šviniaus“ baigėsi.

Po sudėtingų procesų „Youtube“ žvaigždė Skirmantas Malinauskas laimėjo bylą, iš buvusio LFF darbuotojo prisiteisęs net 15230 eurų. A. Pukelis be piniginės baudos susidurs su tuo, jog ir visi keliai į bet kokias oficialias pareigas ar pozicijas jam bus užtverti. 

Po teismo sprendimo S. Malinauskas rašė: „Retai būna, kad rašant drebėtų rankos. Tai atleiskit, jei liks klaidų ar bus per daug emocijų.

Po daugiau nei trejus metus vykusios teisinės kovos šiandien Lietuvos Aukščiausiasis teismas (LAT) padėjo tašką mano byloje su šviniumi. Vilniaus apygardos teismo sprendimas panaikintas, paliktas galioti Vilniaus apylinkės teismo sprendimas. Tai reiškia, kad laimėjau absoliučiai viską, nuo šios akimirkos visi epizodai atstatyti, švinius man turi sumokėti 15230 eurų.

Taip pat tai reiškia ir kelis kur kas svarbesnius dalykus. LAT aiškiai stojo žodžio laisvės, žurnalistų, tinklaraštininkų, apžvalgininkų pusėn. Šis klasikinis strateginis ieškinys galų gale subyrėjo į šipulius, o jį teikusiam nusikaltėliui kainavo ne tik daug pinigų, bet ir galutinį pripažinimą, kas jis toks. Tai šviniui galutinai užkirs bet kokius kelius į bet kokias oficialias pareigas ar pozicijas.

Antras svarbus dalykas, šis sprendimas aiškiai parodė, kad geriausia strategija yra ne bijoti, lankstytis ir prisitaikyti, o kovoti su blogiu ir ginti vertybes. Šis sprendimas sukuria labai svarbius precedentus, kuriais bus galima vadovautis ateityje. Na ir trečias dalykas svarbus man asmeniškai. Ir toliau lieku nepralaimėjęs nei vienos bylos.

Kitaip tariant, galiojančiais teismo sprendimais pripažinta tai, ką kartoju nuolatos „tiesa yra svarbu“. Šio principo laikiausi ir laikysiuosi toliau. Aš noriu padėkoti savo advokatui Karolis Rugys, su kuriuo nueitas labai ilgas ir sunkus kelias. Visada buvome gera komanda, esame artimi draugai, linkėjimai jo žmonai Ingai, jo dukroms. Patikima komanda leidžia padaryti kur kas daugiau, nei padarytum vienas. Noriu padėkoti visiems jums. Jau penkerius metus galiu dirbti darbą, kuris man labai patinka ir kuris daro realius pokyčius.

Na ir asmeniškai noriu padėkosi Vilniaus apylinkės teismo teisėjai Erikai Stočkienei. Kaip jau rašiau, jos sprendimas buvo itin kruopštus ir išsamus. Tai dabar patvirtinko ir LAT. Nežinau, kiek šviniui kainavo (žinoma jėgų ir laiko) Vilniaus apygardos teismo sprendimas, bet šiandien akivaizdu, kad viena pirmos instancijos teismo teisėja teisę išmano kur kas geriau, nei trys Vilniaus apygardos teisėjai, jau nekalbant apie tai, kad kolegijoje buvo ir teismo pirmininkė. Didžiulė pagarba už tai!

Neabejojau LAT teisėjų kompetencija, ramiai laukiau šio sprendimo, pagaliau, teisinis aiškumas atsirado. Priminsiu, tai galutinė ir neskundžiama nutartis. Byloje padėtas taškas. Mes švenčiame absoliučią pergalę prieš vieną žinomiausių nusikaltėlių Lietuvoje. Tai mūsų visų pergalė!“, – džiūgavo tinklaraštininkas. 

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos