UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalyje po pirmųjų rungtynių atsilikusios komandos žengė į pusfinalį © Scanpix nuotr.

UEFA Čempionų lygoje dideliu rezultatyvumu pažymėtose atsakomosiose rungtynėse paaiškėjo pirmosios komandos, patekusios į stipriausio turnyro pusfinalį.

„Barcelona“ primąsias tarpusavio rungtynes prieš Paryžiaus „Saint-Germain“ išvykoje laimėjo 3:2. Visgi antrose rungtynėse savo žiūrovų akivaizdoje dešimtyje likę katalonai iššvaistė pranašumą ir pralaimėjo triuškinamu rezultatu 1:4.

Pirmąjį rungtynių įvartį pelnė Katalonijos ekipa – 12-ąją minutę po Lamine'o Yamalo perdavimo Gianluigi Donnarumma nuginklavo pirmose rungtynėse 2 įvarčius pelnęs Raphinha bei bendroje įskaitoje padidino „Barcelona“ pranašumą iki dviejų įvarčių (4:2).

Visgi tai „Barcelonai“ nieko gero nežadėjo. 29-ąją stabdydamas varžovą raudoną kortelę užsidirbo gynėjas Ronaldas Araujo. Tai leido PSG futbolininkams dar iki ilgosios pertraukos išlyginti rezultatą – 1:1.

Antrajame kėlinyje PSG ėmė dominuoti – 54-ąją minutę pasižymėjo Vitinha, dar po 7 minučių baudinį realizavo Paryžiaus klubo žvaigždė Kylianas Mbappe. Paskutinį tašką rungtynėse 89-ąją minutę padėjo tas pats K. Mbappe, o PSG laimėjo rezultatu 4:1 bei bendroje dviejų rungtynių įskaitoje triumfavo rezultatu 6:4.

Rungtynėse „Barcelona“ treneris Xavi taip pat susilaukė raudonos kortelės.

Kitose rungtynėse Dortmundo „Borrusia“ futbolininkai atsitiesė po pralaimėjo Madride 1:2 „Atletico“ vienuolikei bei žengė į tolimesnį etapą. Vokietijos klubas šventė pergalę rezultatu 4:2.

Pirmasis rungtynių įvartis krito 34-ąją minutę – po gynėjo Matso Hummelso perdavimo smūgį realizavo Julianas Brandtas bei išlygino dviejų rungtynių rezultatą (2:2).

Dar po 5 minučių Dortmundo futbolininkai padvigubino rungtynių pranašumą – šįkart įvartį pelnė Ianas Maatsenas. Į ilgąją pertrauką Vokietijos komanda išėjo pirmaudami 2:0.

Antrajame kėlinyje Diego Simeone komanda kilo į šturmą bei jau 49-ąją minutę sušvelinino rezultatą po to, kai M. Hummelsas nukreipė kamuolį į savo vartus (1:2).

64-ąją minutę Angelis Correa išlygino rungtynių rezultatą (2:2) bei dar kartą išvedė „Atletico“ klubą į priekį bendrame dviejų rungtynių rezultate (4:3).

„Borrusia“ futbolininkai nuo to nepalūžo. Jau po 7 minučių – 71-ąją minutę Niclas Fullkrugas tiksliai smūgiavo į Jano Oblako vartus bei dar kartą išvedė „Borrusia“ į priekį (3:2). Po 3 minučių tas pats N. Fullkrugas asistavo Marceliui Sabitzeriui ir Dortmundo furbolininkai įgijo 2 įvarčių pranašumą (4:2), kuris jiems atnešė pergalę bendroje dviejų rungtynių įskaitoje rezultatu 5:4.

Taip paaiškėjo pirmoji pusfinalio pora – PSG futbolininkai susitiks su „Borrusia“ ekipa.