Irkluotojai sėkmingai startavo Europos žaidynėse © AP nuotr.

Apie 12 km nuo Krokuvos esančioje Kryspinuvo įlankoje trečiadienį prasidėjo Europos žaidynių baidarių ir kanojų irklavimo varžybos. Čia sportininkai tuo pačiu kaunasi ir dėl Europos čempionato apdovanojimų.

Pirmąją dieną startavo trys Lietuvos įgulos. Visos jos iškovojo tiesioginius kelialapius į finalus.

Keturviečių baidarių 500 m distancijos antrajame atrankos plaukime Simonas Maldonis, Mindaugas Maldonis, Ignas Navakauskas, Artūras Seja finišavo per 1 min. 21,516 sek. ir užėmė trečiąją vietą. Būtent trys pirmosios valtys iškart žengė į finalą. Greičiau už lietuvius irklavo Ispanijos (1.20,713) ir Latvijos (1.21,373) baidarininkai.

M.Maldoniui po kiek daugiau nei valandos teko vėl sėsti į baidarę – šįkart dvivietę. Jo ir Andrejaus Olijniko įgula 500 m distancijoje varžovams vilčių nepaliko. Jie pelnė vienintelį savo atrankos plaukimo tiesioginį kelialapį į finalą. Lietuvių laikas – 1 min. 30,377 sek. Antrą vietą užėmę Prancūzijos baidarininkai lietuviams pralaimėjo daugiau nei 2,5 sek. (1.32,980).

Vyrų dviviečių kanojų 500 m distancijos pirmajame atrankos plaukime trečias finišavo Henriko Žustauto ir Vadimo Korobovo duetas – 1 min. 41,160 sek. Jis akimirksiu aplenkė vengrus (1.41,313). Vietas finale taip pat pelnė Italijos (1.40,380) ir Ispanijos (1.40,427) atstovai.

Dviviečių kanojų 500 m distancijos finalas vyks ketvirtadienį 16.16 val. Lietuvos laiku. Bet iki svarbiausio kanojininkams starto H.Žustauto laukia įtemptas grafikas. Šiandien vakare 2015 m. Europos žaidynių čempionas kartu su krepšininke Kamile Nacickaite neš Lietuvos vėliavą žaidynių atidaryme, o rytoj 11.07 val. startuos 200 m vienviečių kanojų atrankoje.