Skirtingi lietuvių penkiakovininkių pasirodymai: G. Venčkauskaitė iškovojo auksą, L. Asadauskaitė varžybų nebaigė © Aistės Ridikaitės nuotr.

Šeštadienį Turkijoje vykęs finalinis pasaulio taurės etapo moterų finalas lietuvei Gintarei Venčkauskaitei susiklostė itin sėkmingai.

Lietuvė puikiai pasirodė fechtavimosi rungtyje, kurioje iškovojo 225 taškus ir užėmė 7-ąją vietą. Jojime G. Venčkauskaitė buvo nepriekaištinga ir surinko visus 300 taškus. Plaukime lietuvė liko 11-ta (2:21.34 min.) ir surinko 268 taškus.

Paskutinę rungtį – kombinuotą bėgimą ir šaudymą G. Venčkauskaitė startavo iš 6-osios vietos ir turėjo 18 sekundžių deficitą nuo pirmoje vietoje buvusios varžovės, tačiau puikiai sužaudžiusi Lietuvos penkiakovininkė dar rungties pirmoje pusėje tapo lydere ir savo pozicijos nepaleido. Vieną didžiausių karjeros pergalių iškovojusi G. Venčkauskaitė surinko 1422 taškus ir aplenkė antroje vietoje likusią baltarusę Marija Gnedtčik (1405) bei trečiąją vietą užėmusią turkę Ilke Ozyuksel (1400).

„Jaučiuosi labai gerai, esu kažkur devintam danguj. Buvo ir sunku, ir lengva tuo pačiu. Džiaugiuosi savimi, kad įvykdžiau planą visu 100 procentų. Spaudimą jaučiau nuo pat pirmų metrų, nes žinojau, kad Baltarusijos sportininkė labai gerai bėga. Vengrė taip pat. Mes 3 ir konkuruojam šitoj bėgimo ir šaudymo rungtyje. Nuo pat pirmų ratų stengiausi bėgti iš visų jėgų. Net ir paskutiniame rate negalėjau atsipalaiduoti, nes žinojau, kad baltarusė bėgo iš paskos, bijojau, kad ji gali spurtuoti ir mane pavyti. Džiaugiuosi, kad sugebėjau viską atlaikyti“, - po pergalės sakė G. Venčkauskaitė.

Ši pergalė G. Venčkauskaitei pelnė daug olimpinio reitingo taškų.

Kitai Lietuvos penkiakovės žvaigždei Laurai Asadauskaitei finalas nesusiklostė. Lietuvė jojimo rungtyje nesusitvarkė su arkliu ir netgi nuo jo nukrito. Po kritimo L. Asadauskaitė kitose rungtyse nepasirodė ir varžybų netęsė.

Tiesa, L.Asadauskaitė Lietuvai olimpinį kelialapį iškovojo pernai Europos žaidynėse, o šiuo metu lietuvės kovoja dėl dar vieno kelialapio į olimpines žaidynes, kurį jos gali pelnyti pagal reitingo taškus arba būsimame pasaulio čempionate.

• lxbfYeaa (IP: 62c0b04a0)