Vaikui smogęs R. Viršila sužinojo savo verdiktą Kauno apylinkės teisme © Jungle King nuotr.

Praeitų metų kovo mėnesį laisvai repuojančiam vaikui po „Jungle King“ renginio trenkęs Remigijus Viršila antradienį sužinojo savo verdiktą Kauno apylinkes teisme.

Pasak teisėsaugos pranešimo, Kauno apylinkės teismas smurtu prieš nepilnametį kaltinamą nuomonės formuotoją Remigijų Viršilą antradienį nutarė atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, numatant 1 metų ir 6 mėnesių laidavimo laikotarpį.

Teismas taip pat nusprendė iš R. Viršilos nukentėjusiajam priteisti 1217 eurų proceso išlaidų, o procesą dėl civilinio ieškinio dalyje dėl 1414 eurų bendros turtinės ir neturtinės nusikalstama veika padarytos žalos atlyginimo nutraukti, kitoje dalyje nukentėjusiojo civilinį ieškinį atmesti.

Bylos duomenimis, R. Viršila 2023 m. kovo 12 d., viešo pramoginio renginio metu, Kauno pramogų ir laisvalaikio centre „Oazė“, įžūliu elgesiu kitų asmenų akivaizdoje, be jokio pateisinamo motyvo ir priežasties agresyviai užpuolė nepilnametį. Anot teisėsaugos, tyčia kumščiu vieną kartą smogdamas nepilnamečiui į veidą, kaltinamasis padarė jam odos nubrozdinimus skruoste. Tokiais veiksmais, anot prokuratūros, R. Viršila nežymiai sutrikdė nepilnamečio sveikatą bei demonstravo nepagarbą aplinkiniams, aplinkai bei sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką. Vyrui tąkart pateikti kaltinimai viešosios tvarkos pažeidimu.

Teismas nurodo, kad kaltinamasis R. Viršila kaltu prisipažino visiškai ir teisiamojo posėdžio metu nurodė, jog pernai, minėtame renginyje, dalyvavo kovinio sporto rungtyje, o baigus kovą, gavo kvietimą iš tuo metu repo kovose dalyvavusio nukentėjusiojo ateiti į ringą.

„Nukentėjusysis kreipėsi į jį vardu ir pavarde, vadino jį necenzūriniais žodžiais ir taip jį išprovokavo. R. Viršila teismui taip pat nurodė, jog dėl šio įvykio nuoširdžiai gailisi ir jog nuo tokių veiksmų turėjo susilaikyti, nors ir buvo įžeidinėjamas“, – rašoma oficialiame pranešime. 

Teismas, priimdamas sprendimą, taip pat įvertino ir tai, kad kaltinamasis dirba, jo veikla susijusi su viešąja erdve, socialiniais tinklais, nuomonės formavimu, tad, teismo vertinimu, tam, kad atgrasyti asmenį nuo panašaus pobūdžio veikų darymo, siekiant teisės pažeidimų prevencijos, R. Viršilai skirtina baudžiamojo poveikio priemonė – 750 eurų dydžio įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, įpareigojant ją sumokėti per 2 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Kauno apylinkės teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Straipsnio įvertinimas: 1 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos