G. Stonkutė – Europos moterų bokso čempionė © Stop kadras

Gabrielė Stonkutė triumfavo spalio 14–22 dienomis Budvos mieste Juodkalnijoje vykusio Europos moterų bokso čempionato finale ir tapo Senojo žemyno pirmenybių nugalėtoja.

Svorio kategorijos iki 81 kg finalinėje kovoje pajėgiausia šalies boksininkė 3:2 (28:29, 30:27, 29:28, 28:29, 30:27) pranoko tituluotą Lenkijos sportininkę Martyną Jancelewicz.

Prieš tai vykusiame pusfinalyje G. Stonkutė kelialapį į pirmenybių finalą iškovojo be didesnio pasipriešinimo – lietuvės ir ukrainietės Raisos Piskun akistata buvo nutraukta dar antrojo raundo pradžioje, o teisėjai pripažino, kad Lietuvos boksininkė triumfavo aiškia persvara.

Šiais metais demonstruojami G. Stonkutės pasiekimai – įspūdingi. Dar pavasarį lietuvė laimėjo pasaulio moterų bokso čempionatą, o dabar apdovanojimų lentyną papildys ir Senojo žemyno pirmenybių aukso medalis.

G. Stonkutė – ne vienintelė Lietuvos medalininkė Juodkalnijoje. Bronzos apdovanojimą iškovojo Ana Starovoitova (iki 60 kg), Europos čempionate turėjusi tris kovas.

Penktadienį (spalio 21 d.) vykusiame pusfinalyje lietuvė rezultatu 0:5 (27:30, 27:30, 28:29, 27:30, 28:29) nusileido Čekijos boksininkei Lenkai Bernardovai. Anksčiau vykusiame ketvirtfinalyje A. Starovoitova 4:1 (29:28, 30:27, 29:28, 28:29, 29:28) nugalėjo suomę Anni Viantie, o aštuntfinalyje 4:1 (28!:28, 29:27, 29:27, 28:28, 27:29) pranoko šveicarę Marją Aną Milisič.

Šiais metais lietuviai spindi ir profesionalų bokse. Egidijus Kavaliauskas su Eimantu Stanioniu pusvidutinio svorio kategorijoje iškovojo po vieną pergalę ir tęsia savo kelią link didžiausių pasaulio čempionų diržų.