16-mečiai nušlavė bendraamžius iš Izraelio ir užėmė pirmąją vietą grupėje © FIBA nuotr.

Lietuvos šešiolikmečių rinktinė skambia nata baigė grupių etape Europos U16 krepšinio čempionate.

Lietuviai 98:69 (33:12, 22:21, 29:15, 14:21) nepaliko jokių vilčių Izraelio šešiolikmečiams ir užtikrintai užėmė pirmąją vietą grupėje.

Aštunfinalyje jaunučiai rungtyniaus prieš Danijos krepšininkus, kurie pralaimėjo visas trejas grupės rungtynes.

Lietuviai dominavo nuo pat rungtynių pradžios ir jau po pirmojo kėlinio turėjo triuškinančią 21 taško persvarą (33:12).

Nepaisant to, jog varžovams dar buvo pavykę sušvelninti deficitą iki 13 taškų (44:31), liettuviai neatsipalaidavo ir kryptingai didino savo persvarą. Trečiajame kėlinyje mūsiškiai vienu metu buvo įgije 41 taško persvarą (84:43).

Lietuvius į pergalę vedė 18 taškų pelnęs Nojus Indrušaitis, Kristupas Smirnovas pridėjo 16 taškų ir 12 atkovotų kamuolių.

Universaliai žaidė Dovydas Buika. Lietuvis pelnė 11 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Izraelio rinktinės gretose 19 taškų pelnė Ben Avrahamas Sarafas.