Akrobatiniai metimai ir tritaškių lavina: magiškas Dončičius atvedė slovėnus į pirmą vietą grupėje © FIBA nuotr.

Luka Dončičius sužaidė antras rezultatyviausias vieno žaidėjo rungtynes per visą Europos krepšinio čempionato istoriją, o Slovėnija užsitikrino pirmą vietą B grupėje.

B grupės rungtynėse slovėnai (4-1) 88:82 (20:19, 24:21, 20:24, 24:18) palaužė Prancūzijos (3-2) pasipriešinimą.

Mačas nuo pat pirmos minutės vyko taškas į tašką. Pirmajame kėlinyje Slovėnijos rinktinės lyderis Dončičius pasižymėjo neįtikėtinu metimu nuo vienos kojos.

Po dviejų kėlinų slovėnai turėjo 4 taškų pranašumą (44:40), o „Mavericks“ vunderkindo sąskaitoje buvo 27 pelnyti taškai.

Į paskutinį kėlinį komandos išėjo su lygiu rezultatu. Paskutinio kėlinio viduryje po Luka Dončičiaus tritaškio slovėnai pavojingai atitrūko (80:70), tačiau prancūzai sugrįžo į rungtynes dėka kelių taiklių tritaškių, po vieną pelnė Amathas M'Baye ir Evanas Fournier.

Paskutinę minutę itin svarbus buvo Vlatko Čančaro dvitaškis, kuomet išeities negalėjo rasti nei Dončičius, nei Goranas Dragičius (86:82). Kitoje atakoje Ellie Okobo tritaškis buvo netiklus, komandos apsikeitė klaidoms ir galiausiai triumfavo slovėnai, užsitikrindami pirmąją vietą grupėje.

Vokietija (3-1) dar gali turnyrinėje lentelėje pagal pergales pavyti Slovėniją, tačiau tarpusavio pranašumą turi būtent Europos čempionai.

Luka Dončičius iš viso pelnė 47 taškus (9/12 dvitaškiai, 6/11 tritaškiai, 11/12 baudos metimai), beveik idealiai atakavo iš žaidimo, atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rez. perdavimus ir surinko 47 naudingumo balus.

Su tokiu pasirodymu slovėnas pagerino šio turnyro rezultatyvumo rekordą, kuris priklausė Gianniui Antetokounmpo, surinkusiam 41 tašką vakar dienos rungtynėse prieš Ukrainą. Rezultatyviau per visą turnyro istoriją pasirodė tik belgas Eddy Terace'as, kuris pelnė 63 taškus viename iš mačų 1957 metų Europos čempionate.

Prancūzijos gretose šiose rungtynėse nežaidė Guerschonas Yabusele, o jį pakeitęs Amathas M'Baye surinko 13 taškų. Rudy Gobertas pridėjo 19 taškų ir 8 atkovotus kamuolius, Fournier sąskaitoje – 15 tšk (1/6 tritaškiai).