Antroje pusėje atsitiesę ispanai pateko tarp keturių stipriausių Europos čempionato komandų © FIBA nuotr.

Įspūdingas Suomijos rinktinės žygis Europos čempionate baigėsi ties ketvirtfinalio etapu – Lassi Tuovi auklėtinius pristabdė patyrę ispanai.

Europos čempionato ketvirtfinalyje Suomija 90:100 (30:19, 22:24, 15:30, 23:27) nusileido Ispanijos rinktinei.

Pirmajame kėlinyje suomiai tiesiog dominavo savo uraganiniu puolimu, o viską vainikavo Mikaelio Jantuneno taiklus metimas iš savos aikštės (30:19).

Antrasis kėlinys taip pat klostėsi Suomijos naudai, po Sasu Salino dvitaškio ši rinktinė turėjo net 15 taškų pranašumą (50:35). Tiesa, iki pertraukos ispanams deficitą padėjo sumažinti puiki Juancho Hernangomezo atkarpa (52:43).

Trečiajame kėlinyje ispanai susikaupė ir jį laimėjo net dvigubai. Prieš ketvirtąjį kėlinį Sergio Scariolo auklėtiniai turėjo 6 taškų pranašumą (67:73).

Paskutiniajame ketvirtyje suomiai nepaleido savo varžovų, po Alexanderio Madseno baudų metimų Suomija atsiliko vos dviem taškais (80:82).

Tuomet savo žodį tarė Rudy Fernandezas. 37-erių veterano tritaškiai padėjo Ispanijai surengti 13:4 spurtą ir laimėti šias rungtynes.

Paskutinę minutę šimtąjį tašką pelnė ir tašką rungtynėse padėjo Willy Hernangomezas, kuris įdėjo į krepšį.

Dominavęs W. Hernangomezas surinko 27 taškus (10/13 dvitaškiai, 7/8 baudų metimai) ir atkovojo 5 kamuolius. L. Browno sąskaitoje – dvigubas dublis: 10 taškų ir 11 rez. perdavimų.

Suomijos gretose ryškiausiai vėl atrodė Lauri Markkanenas, surinkęs 28 taškus ir 11 atkovotų kamuolių.