Auksinis jaunimas: Lietuvos U16 rinktinė tapo Europos čempionais © FIBA nuotr.

Lietuvos jaunimas per savaitę iškovojo antrąją aukso medalį Europos jaunimo krepšinio čempionatuose.

Europos U16 čempionato finale Lietuvos rinktinė 77:68 (24:19, 22:13, 13:17, 18:19) patiesė bendraamžius iš Ispanijos.

Lietuvos jaunučiai didžiąją dalį mačo kontroliavo situaciją, tačiau ispanai grįžo ketvirtajame kėlinyje.

Paskutiniajame kėlinyje Lietuva turėjo 12 taškų persvarą (61:49), bet ispanai spurtavo 9:0 ir sugrįžo į rungtynes. Permaingose rungtynėse lietuviai vėl atitrūko spurtu 9:2, tačiau ispanai įmetė 5 taškus iš eilės ir intriga pasidarė maksimali (70:67).

Paskutinėmis rungtynių minutėmis jaunučių pergalę nulėmė Kasparo Jakučionio baudų metimai. Ispanijos rinktinės lyderio Mario Saint-Supery metimai skriejo pro šalį.

M. Saint-Supery galėjo rezultatą išlyginti likus dviem minutėms. Visgi jo metimas tikslo nepasiekė.

K. Jakučionis įmetė paskutinius keturis baudų metimus iš eilės, nors prieš tai jo pasakymas siekė vos 28 proc. (2/7), galiausiai pataikymas viršijo 50 proc. (6/11).

Tomo Purlio auklėtinai sėkmingai pasirodė ir Europos jaunimo olimpiniame festivalyje, kur tik finale nusileido prancūzams ir iškovojo sidabro medalius.

Pats U16 komandos treneris T. Purlys prieš čempionatą teigė, jog į turnyrą važiuojama tik iškovoti aukso medalių.