Aukštaitijos derbyje – pirmoji „Lietkabelio“ pergalė © LKL.lt nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) jau pirmąjį savaitgalį įvyko Aukštaitijos derbis.

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (1-0) savo arenoje 86:74 (19:15, 18:15, 26:24, 23:20) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (0-1).

Kaip ir būdinga pirmosioms sezono rungtynėms, komandos startavo nerezultatyviai, o pirmieji į priekį truktelėjo šeimininkai, efektyviai į aikštę žengus Pauliui Murauskui – 28:17.

Dviženkliu skirtumu atsilikę pasvaliečiai sustabdė kraujavimą, o po Justo Furmanavičiaus tritaškio kiek priartėjo – 26:33. Paskutiniais pirmosios mačo pusės taškais tapo Evaldo Šaulio baudų metimai, o į rūbines komandos išsiskirstė esant 7 taškų skirtumui – 30:37.

Ilgai lauktą pirmąjį šeimininkų tritaškį tik įpusėjus trečiajam kėliniui pataikė Jamelas Morrisas – 51:40. Netrukus prie jo dviem tolimais dūriais prisijungė ir Kristianas Kullamae – 61:50. Lemiamame ketvirtyje estas pridėjo dar vieną tritaškį, bet Evaldas Šaulys sugebėjo tai atkartoti su pražanga – 62:68.

Prasidėjus priešpaskutinei mačo minutei dar vieną svarbų tritaškį pridėjo Željko Šakičius – 81:69.

Rezultatyviausi nugalėtojų gretose buvo Gabrielius Maldūnas, Benas Griciūnas ir K.Kullamae, pelnę atitinkamai 16, 15 ir 14 taškų.