Be gailesčio: Europos šešiolikmečių turnyre ispanės sutalžė lietuves © fiba.basketball nuotr.

Neseniai prasidėjo Europos U16 merginų turnyras, kuriame dalyvauja ir Lietuvos U16 merginų rinktinė.

B grupės rungtynėse Ispanijos šešiolikmetės net 108:30 (28:8, 30:2, 38:6, 12:14) laimėjo prieš Lietuvos U16 rinktinę.

Po trijų kėlinių ispanės pirmavo net 96:16, tačiau ketvirtąjį kėlinį lietuvės vis dėl to sugebėjo laimėti ir padarė rezultatą šiek tiek padoresniu.

Rezultatyviausia iš lietuvių šiame mače buvo Sintija Aukštikalnytė, kuri pelnė 10 taškų ir atkovojo 4 kamuolius.

Ispanes į pergalę vedė Awa Fam Thiam, kuri pelnė 19 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

Šiose rungtynėse Lietuvos U16 rinktinė tiesiog tragiškai metė iš žaidimo. Pataikė vos 8 metimus iš 49 mestų, tai vos 16,3 procento pataikymas.

Prieš du metus vyko U16 merginų Europos čempionatas, kur Lietuva vedama Justės Jocytės užėmė antrąją vietą ir tikrai padidino lietuvių susidomėjimą moterų krepšiniu.