Dramatiškame aštuntfinalyje – Prancūzijos pergalė per pratęsimą prieš turkus © FIBA nuotr.

Europos čempionato aštuntfinaliai prasidėjo itin dramatiškomis rungtynėmis.

Turkija po dramatiškos kovos su pratęsimu rezultatu 86:87 (11:18, 24:25, 22:6, 20:28, 9:10) nusileido Prancūzijos krepšininkams.

Prancūzijos rinktinė mačo pradžioje turėjo iniciatyvą rankose ir po Rudy Goberto baudos metimo turėjo 14 taškų pranašumą (24:38). Turkai į rungtynes sugrįžo antrojo kėlinio pabaigoje.

Bugrahanas Tunceras pelnė pora tritaškių iš eilės, vieną tolimą metimą pridėjo Cedi Osmanas, o Alperenas Sengunas įmetė dvitaškį.

Trečiajame kėlinyje po Terry Tarpey dėjimo Prancūzija susikrovė 11 taškų pranašumą (38:49), tačiau tuomet įspūdingu spurtu atsakė abiejose aikštės pusėse žibėję turkai, kol prancūzai atrodė pasimetę.

Spurto metu vėl sužibėjo šių rungtynių X faktorius B. Tunceras, kuris įmetė dar tris tritaškius, o spurtą Ergino Atamano auklėtiniai laimėjo 19:0 ir įgavo 8 taškų pranašumą (57:49).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje prancūzai atsakė savo spurtu 7:0 ir nuo to momento rungtynės vyko taškas į tašką.

Po Evano Fournier dvitaškio paskutinę minutę prancūzai įsiveržė į priekį (72:73). Per artimiausias 30 sekundžių Furkanas Korkmazas turėjo galimybę mesti net 5 baudų metimus per dvi skirtingas atakas. „76ers“ puolėjas be problemų juos realizavo.

Nesportinę pražangą likus 12 sekundžių iki pagrindinio laiko pabaigos užsidirbo Timothe Luwawu-Cabarrot. Cedi Osmanas turėjo progą skirtumą padidinti iki 4 taškų, tačiau abu jo baudų metimai tikslo nepasiekė.

Vėliau Turkija suklydo ir prasižengė, o per paskutinę Prancūzijos pagrindinio laiko ataką netaiklų Evano Fournier metimą pataisė Rudy Gobertas, įdėjęs kamuolį iš viršaus.

B. Tuncero pergalės paskutiniu metimu per pagrindinį laiką taip pat nesugebėjo išplėšti.

Pratęsimo metu po krepšiu dominavo Rudy Gobertas, tačiau Furkanas Korkmazas prancūzams atsakydavo tolimais metimais.

Šįkart per pratęsimą nesportinę pražangą užsidirbo jau Turkijos krepšininkai, tačiau R. Gobertas nebuvo tikslus atakuojant nuo baudų metimo linijos. Centras prametė tris metimus iš keturių, o turkai paskutinėje atakoje turėjo galimybę išplėšti pergalę.

Visgi kamuolį kontroliavęs F. Korkmazas kamuolį pamėtė ir nužudė savo rinktinės šansus prasibrauti į ketvirtfinalį (86:87).

R. Gobertas šiame mače surinko 20 taškų (7/11 dvitaškiai, 6/11 baudų metimai), atkovojo 17 kamuolių ir surinko 28 naudingumo balus. T. Heurtelis pridėjo 13 taškų ir 7 rez. perdavimus.

Turkijos rinktinės gretose iššovė Bugrahanas Tunceras, surinkęs 22 taškus (6/10 tritaškiai). F. Korkmazo sąskaitoje – 18 taškų.