Dramatiškoje kovoje – Lietuvos rinktinės pralaimėjimas prieš Slovėniją © FIBA nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradėjo savo žygį Europos krepšinio čempionate

Pirmosiose B grupės rungtynėse, Kazio Maksvyčio auklėtiniai 85:92 (27:27, 21:24, 19:18, 18:23) nusileido Europos čempionams Slovėnijos krepšininkams.

Pirmoji rungtynių pusė vyko labai atkakliai. Slovėnai kelis kartus buvo pabėgę 6-7 taškų skirtumu, tačiau lietuviams vis pavykdavo atsitiesti.

Antrąjį kėlinį taikliu tritaškiu uždaręs Marius Grigonis sumažino lietuvių deficitą iki 3 taškų (48:51).

Po pertraukos lietuviams buvo pavykę trumpam išsiveržti į priekį (57:55), bet slovėnai greitai atsatė savo pranašumą ir įgijo 7 taškų persvarą.

Tiesa, lietuviai vedami Mindaugo Kuzminsko sugebėjo vėl išlyginti rezultatą (67:67).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Mindaugas Kuzminskas smeigė tritaškį, Grigonis ir Sabonis pelnė po dvitaškį ir sukrovė lietuviams 5 taškų persvarą (78:73).

Slovėnai pradėjo bausti lietuvius pikenrolo gynyboje, kurio ašimi tapo Mike'as Tobey. Slovėnams pavyko atstatyti lygybę, o po Gorano Dragičiaus tritaškio įgijo 4 taškų persvarą (81:85).

Lietuviai dar bandė gelbėtis, bet Europos čempionai išsaugojo savo pranašumą ir iškovojo pirmąją pergalę.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai rungtyniavo  Mindaugas Kuzminskas pelnęs 18 taškų. Marius Grigonis surinko 18 taškų, Lukas Lekavičius pridėjo 14.

Domantas Sabonis pelnė 10 taškų ir atkovojo 5 kamuolius. Tuo tarpu Jonas Valančiūnas pridėjo 9 taškus ir 12 atkovotų kamuolių.

Slovęnijos vunderkindas Luka Dončičius pelnė 14 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Jam sėkmingiausiai talkino Mike'as Tobey pelnęs 24 taškus, Goranas Dragičius surinko 19.

Sekančias grupės rungtynes lietuviai žais šeštadienį prieš prancūzus.