Fantastiškas LKL finalas: sugrįžęs „Rytas“ lemiamomis akimirkomis nukovė „Lietkabelį“ © LKL.lt nuotr.

Po labai daug emocijų sukėlusių trečiųjų finalo rungtynių ir patirto triuškinančio pralaimėjimo, Panevėžio „Lietkabelis“ sugėrė dar skaudesnį smūgį. Vilniaus „Rytas“ 78:77 išvykoje po labai atkaklios kovos nugalėjo panevėžiečius.

Serijoje iki keturių pergalių rezultatas tapo 3-1 „Ryto“ naudai.

Galimai lemiamos rungtynės finalo serijoje vyks antradienį, Vilniuje.

Pirmajame kėlinyje vyko lygi ir atkakli kova. „Lietkabelis“ įgijo 3 taškų persvarą (22:19).

Antrajame ketvirtyje iniciatyvą perėmė „Rytas“, kuris susikrovė 9 taškų pranašumą (47:38).

Po pertraukos prasidėjo „Lietkabelio“ dominavimas. Panevėžiečiai spurtavo 15:0 ir vėl išsiveržė į priekį (58:54).

Lemiamame ketvirtyje vyko kova taškas į tašką. Likus 5 minutėms iki kėlinio pabaigos, Kristupas Žemaitis smeigė tritaškį, padidindamas „Lietkabelio“ persvarą iki 6 taškų (69:63).

Likus 3 minutėms, „Rytą“ traukti pradėjo Speedy Smithas. Po jo dvitaškio vilniečių deficitas sumažėjo iki 2 taškų (69:71). Orelikas pataikė tritaškį, o D. Giedraitis po perimto kamuolio pelnė taškus iš po krepšio. „Lietkabelis“ įgijo 7 taškų persvarą (76:69).

„Rytas“ surinko 4 taškus iš eilės ir komandas skyrė 3 taškai (76:73). Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei, Panagiotis Kalaitzakis pataikė baudos metimą, o Lukas Uleckas atsakė tritaškiu (77:76).

Likus 12,6 sekundės, „Rytas“ perėmė kamuolį ir Arnas Butkevičius dėjimu išvedė vilniečius į priekį (78:77). Lemiamoje atakoje, Dovydas Giedraitis nepataikė laisvas iš toli, o Gagičius nesugebėjo pataisyti netaiklaus metimo. Tai lėmė įspūdingą „Ryto“ pergalę.

„Lietkabelio“ gretose Panagiotis Kalaitzakis ir Gediminas Orelikas pelnė po 17 taškų.

„Rytui“ Speedy Smithas surinko 18 taškų. Margirio Normanto sąskaitoje – 13 taškų.