Fenomenaliai sužaidęs L. Dončičius paliko lietuvius be Tokijo olimpiados © BNS nuotr.

Deja, tačiau Lietuvos rinktinės pirmą kartą nuo Nepriklausomybės atgavimo vasaros olimpinėse žaidynėse nematysime.

Lietuvos rinktinę olimpinio atrankos turnyro finale įveikė Slovėnija rezultatu 85:96(24:28, 28:24, 17:28, 16:16) ir slovėnai pirmą sykį savo šalies krepšinio istorijoje žais olimpinėse žaidynėse.

Po dviejų kėlinių rezultatas buvo visiškai lygus(52:52), tačiau po pertraukos slovėnai daug užtikrinčiau pradėjo atrodyt gynyboje, metė tiek sunkius, tiek lengvus susikurtus metimus ir po 3 kėlinių jau turėjo 11-os taškų persvarą.

Į pergalę slovėnus, žinoma, vedė fenomenalusis Luka Dončičius, kuris pelnė 31 tašką, atliko 13 rezultatyvių perdavimų bei atkovojo 11 kamuolių.

Lietuvių negelbėjo ir puikiai sužaistas Arno Butkevičiaus mačas su 3/3 tritaškiai, 14 tašku bei 20 naudingumo balų. Jonas Valančiūnas su Mantu Kalniečiu taip pat 14 taškų pridėjo.

Beje, po rungtynių Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas paskelbė, jog atsistatydina ir daugiau Lietuvos rinktinės netreniruos.