Finalą kontroliavę ispanai užsidėjo Europos čempionų karūną © FIBA nuotr.

Ispanija vėl tapo Europos čempione.

Finale itin užtikrintai atrodę Sergio Scariolo auklėtiniai laimėjo 88:76 (23:14, 24:23, 19:20, 19:16) prieš Prancūziją ir tapo čempionais 2022 metų Europos čempionate.

Pirmosios dvidešimt minučių šiame mače buvo kertinės. Jau po pirmojo kėlinio ispanai turėjo 9 taškų persvarą.

Antrajame kėlinyje rimtai užsikūrė Juancho Herngomezas. Puolėjas pelnė net šešis tritaškius per kėlinį ir Ispanija įgavo 21 taško pranašumą (47:26).

Prancūzijai pavyko atsakyti spurtu 11:0 ir sumažinti atsilikimą iki 10 taškų prieš pertrauką (47:37).

Trečiojo kėlinio pradžioje Vincento Collet auklėtiniai pademonstravo dar vieną puikią atkarpą (9:2) ir priartėjo iki vieno metimo (49:46).

Tuomet broliai Hernangomezai įmetė po vieną metimą, Jaime Fernandesas pasižymėjo 4 taškais ir ispanai vėl įgavo dviženklį pranašumą (58:46).

Ketvirtajame kėlinyje Prancūzija arčiausiai buvo priartėjusi iki 8 taškų po Thomaso Heurtelio metimo (71:63). Arčiau ispanai savo varžovų neprisileido.

Lemiamu metu itin svarbūs buvo Ispanijos atsarginio Alberto Diazo tritaškiai, kurie neleido prancūzams priartėti.

Rungtynių likimas paskutinę minutę jau buvo aiškus.

Priminsime, kad Prancūzijos rinktinei tai antras pralaimėjimas per metus finaluose. Prieš metus Vincento Collet auklėtiniai krito Tokijos olimpinių žaidynių finale prieš JAV rinktinę.

Ispanai šiuo metu yra tiek pasaulio, tiek Europos čempionai. Tokijo olimpiadą ši rinktinė paliko ketvirtfinalyje.

Svariai prie pergalės prisidėjo Juancho Hernangomezas, kurio sąskaitoje – 27 taškai (2/2 dvitaškiai, 7/9 tritaškiai, 2/2 baudų metimai), 5 atkovoti kamuoliai ir 30 naudingumo balų. Willy Hernangomezas su Lorenzu Brownu pridėjo po 14 taškų, J. Fernandezas pelnė 13.

Prancūzijos rinktinės negelbėjo 23 Evano Fournier pelnyti taškai. 16 pridėjo T. Heurtelis, 13 G. Yabusele.