Įspūdingą sugrįžimą surengęs „Neptūnas“ lemiamu metimu parklupdė „Juventus“ © LKL.lt nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) fantastiškos serijos nepratęsė Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (13-6) ekipa.

Aukštaičiai retą nesėkmę patyrė išvykoje prieš Klaipėdos „Neptūną“ (8-11) – 97:98 (27:21, 30:27, 25:18, 15:32).

Pirmoje mačo pusėje abi komandos nuolat keitėsi tritaškiais, o svečiams toks greitas žaidimas buvo palankesnis. Jie iki ilgosios pertraukos atsiplėšė 57:48, o vienintele problema tapo trys Reggie Lyncho pražangos.

Sugrįžus iš rūbinių aktyviau startavo „Neptūnas“, tačiau šią energiją numušė galingas Justino Alstono dėjimas ir netrukus pridėtas tritaškis – 62:56. Sėkmingiau aukštą rungtynių tempą Utenos komandai padėjo palaikyti ir pasipylė Dovydo Romančenko tritaškiai, ketvirtąjį puolėjas pataikė su trečiojo ketvirčio sirena – 82:66.

Klaipėdiečiai ketvirtąjį kėlinį pradėjo žaisdami per Roką Gustį, o jų gynybą tritaškiu nubaudė Ernestas Sederevičius. Techninę pražangą užsidirbęs Deividas Gailius savo nuodėmės išpirko dar vienu tolimu metimu – 77:90. Skirtumą iki vienženklio sumažino Mindaugas Girdžiūnas – 81:90.

Savų gerbėjų palaikomas „Neptūnas“ likus žaisti pustrečios minutės prisitraukė iki dviejų taškų (92:94). D. Gailius tuomet prametė du gerus paruoštus tritaškius, intrigą baudų metimais gesinti mėgino Žygimantas Skučas, tačiau rezultatą netrukus lygino Matas Jogėla – 96:96. Gintautas Matulis išprovokavo Žygimanto Janavičiaus pražangą, bet pataikė tik vieną baudos metimą. Abi komandos apsikeitė kurioziškomis klaidomis, o paskutinę 4,7 sekundės trukmės ataką Mindaugas Brazys ruošė minutės pertraukėlės metu.

Viso šio laiko net neprireikė – tolimam metimui išvestas D. Gailius pataikė mindamas tritaškio liniją (98:97). Skubota svečių ataka taškais nevirto ir pergalė liko Klaipėdoje.

Uteniškiai banguotai pradėjo sezoną, tačiau įsibėgėję lapkričio mėnesį nesustojo iki šiol. Per vienuolika susitikimų iki šiol Donaldo Kairio auklėtiniai buvo pralaimėję tik kartą. Tuo tarpu „Neptūnas“ nutraukė trijų nesėkmių seriją. Sudėjus tiek „Betsafe-LKL“, tiek Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) batalijas, komandos pasidalino po dvi pergales, visas jas nuskynė šeimininkai.

Šis mačas buvo pasiektas ir keliais simboliniais pasiekimais. Tūkstantąjį tašką su Utenos klubo marškinėliais pelnė Martynas Gecevičius, šimtąsias rungtynes sužaidė Ž. Skučas.