J. Vainauskas: Palanga – ideali terpė krepšiniui augti © E. Žaldario nuotr.

Krepšinis Palangoje verčia naują lapą. „Olimpo“ vardu „7Bet-NKL“ sezoną pasitinkantį klubą į priekį ves puikiai Lietuvos krepšinyje žinomi vardai.

„Tikslas yra laimėti paskutines sezono rungtynes“, – šypteli Jonas Vainauskas, paklaustas apie komandai keliamą sezoną kartelę. Šį tarpsezonį kartu su tėčiu Gedvydu Vainausku tapęs „Olimpo“ savininku J.Vainauskas sako ir pats spėliojantis, kur viskas nuves.

Lietuvos krepšinio lyga? Europos taurė?

„Man ir pačiam įdomu, kur šis projektas nuves. Ar tai bus LKL komanda, ar tai bus Europos taurės komanda, ar komanda, tiesiog teikianti vietos bendruomenei džiaugsmą – pamatysime. Pati komanda padiktuos kryptį, kuria turėtume eiti“, – sako praeityje iki Lietuvo čempionų vardo ir Europos taurės titulo Vilniaus „Lietuvos rytą“ vedęs J.Vainauskas.

„Kaip surasime bendrą kalbą su bendruomene, ar patiksime Palangai, ar būsime kažkuo išskirtiniai Lietuvos krepšinyje – tai iššūkis, bet pirmieji žingsniai man patinka“, – priduria jis.

J.Vainauskas teigia, kad Palanga – ideali terpė krepšiniui auginti. „Puikus miestas tuo, kad „Olimpas“ čia – svarbiausia komanda. Vienintelė profesionali komanda, kuri gali suburti bendruomenę. Sąlygos čia sportuoti, ypač jauniems žaidėjams, yra idealios. Idealios ne tik sezono metu, bet ir tarpsezoniu – krepšinio gyvenimas čia gali vykti ištisus metus“.

„Klubas, kurį įkūrėme prieš penkerius metus, juto miesto ir bendruomenės palaikymą, bet norėjosi, kad krepšinis Palangoje kiltų į aukštesnį lygį. Ir mano paties ambicijos aukštesnės nei pastarųjų metų rezultatai. Su Jono atėjimu, kaip klubas, turime galimybę kilti aukščiau“, – teigia Palangos krepšinio simbolis, buvęs Lietuvos rinktinės žaidėjas Renaldas Seibutis.

Šį sezoną R. Seibutis debiutuoja „Olimpo“ trenerio asistento pareigose.

„Nemeluosiu – man tai nauja patirtis. Viskas, ką iki šiol teko praeiti – teko praeiti žaidėjo akimis. Man tai naujas etapas, kurio su nekantrumu laukiau. Yra daug ko išmokti, bet labai tikiuosi, kad tos patirtys, įgytos žaidžiant, padės ir būnant treneriu“, – sakė R. Seibutis.

Vyriausiojo trenerio vairą J.Vainauskas patikėjo 46-erių Sandžiui Buškevicui, kuris pastaruosius penkerius metus darbavosi asistentu Panevėžio „Lietkabelio“ ir Klaipėdos „Neptūno“ klubuose.

Pirmaisiais smuikais komandoje grieš LKL patirties turintys žaidėjai Marius Runkauskas, Paulius Danisevičius, Karolis Guščikas, Julius Kazakauskas, tačiau, pasak J.Vainausko, komanda suburta taip, kad kiekvienas įneštų svarbų indėlį.

„Žaidėjai dera vienas prie kito. Kiekvienoje pozicijoje yra bent po du skirtingo braižo žaidėjus. Pakeitus vieną kitą žaidėją – galėsime žaisti visiškai kitaip. Man patinka, kaip žaidėjai papildo vienas kitą“, – komandos komplektacija patenkintas J.Vainauskas.

„Apie trofėjus mes negalvojame, eisime žingsnis po žingsnio. Ant popieriaus gal ir atrodo, kad esame tie, kurie turi pasiekti tą aukščiausią laiptelį, bet mes tiesiog tyliai dirbsime ir sezono pabaigoje matysime, kas pavyks“, – teigia puikiai lietuviškai kalbantis S.Buškevics.

„Olimpo“ komandai atstovaus Paulius Danisevičius, Marius Runkauskas, Šarunas Valunta, Paulius Kazlauskas, Vytautas Jakubaitis, Mantas Litvinas, Julius Kazakauskas, Robert Subotkevič, Tautvydas Baltrušaitis, Tadas Budrys, Karolis Guščikas.

Trenerių štabas: vyr. treneris Sandis Buškevics, asistentas Renaldas Seibutis, fizinio rengimo treneriai – Sabine Egle ir Juozas Petkevičius. Vadovas: Jonas Vainauskas.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos