J. Valančiūno rekordinė naktis NBA – 39 taškai ir 7 tritaškiai bei triuškinanti komandos pergalė © USA Today Sports nuotr.

NBA lygos 2021-2022 metų sezone neįtikėtiną pasirodymą surengė puolėjas iš Lietuvos, kuris pagerino savo karjeros rekordus už Atlanto bei atnešė komandai pergalę. Jonas Valančiūnas su atstovaujama Naujojo Orleano „Pelicans“ (6-17) pranoko Los Andželo „Clippers“ (11-10).

Galutinis rezultatas 123:104 (37:22, 30:30, 23:26, 33:26).

Jau pirmame kėlinyje „Pelicans“ atitrūko į priekį, o lietuvio tritaškių dėka, tai buvo padaryti kur kas lengviau. Tiesa, antrame ketvirtyje komandos sužaidė lygiai, tačiau Naujojo Orleano krepšininkai vis dar pirmavo užtikrintai dviženkliu pranašumu. Po ilgosios pertraukos žaidimas pernelyg nesikeitė nuo antrojo kėlinio ir komandos žaidė apylygų krepšinį, tačiau Los Andželo atstovai taip ir nesugebėjo pakovoti dėl pergalės ir liko sutriuškinti.

J. Valančiūnas per 32 minutės surinko 39 taškus (8/16 dvitaškių, 7/8 tritaškių, 2/2 baudų metimų), taip pat jo sąskaitoje 15 atkovotų ir 2 perimti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, klaida bei 2 pražangos.

Lietuvis visus septynis tritaškius pataikė per pirmąją rungtynių pusę, o ketvirtajame kėlinyje pagerino ir iki šiol geriausią savo surinktų taškų rekordą. Iki šiol du kartus buvo surinkęs po 34 taškus.

Nugalėtojų gretose taip pat gerai sužaidė B. Ingramas surinkęs 27 taškus, H. Jonesas pridėjo 16.

Pralaimėtojų komandoje P. George'as pelnė 27, R. Jacksonas 19.