K. Maksvytis: apie kelionę JAV, artėjantį langą ir M. Buzelio norą padėti rinktinei © FIBA nuotr.

Lietuvos rinktinės treneris Kazys Maksvytis apžvelgė artėjančio Europos taurės čempionato atrankos „lango“ aktualijas.

„Po savaitės pradėsime pasirengimą „langui“, pavyko suburti neblogą komandą, turėsime 6 Eurolygos žaidėjus. Turėsime patyrusi ir perspektyvų branduolį. Laukia dvejos rungtynės, kuriose tikslas – dvi pergalės. Su stipriu kolektyvu tą galime padaryti“, - sakė strategas.

K.Maksvytis svarstė, kokie yra Eurolygos žaidėjų motyvai sezono metu prisijungti prie rinktinės: „Yra olimpiniai metai, labai svarbus kriterijus – tai, daugelis nori ten dalyvauti. Vienas iš kriterijų yra šis. Kitas – pagaliau suderintas Eurolygos tvarkaraštis. Yra ir kitų motyvų, gal kažkas jaučia kaltę, nori išsipirkti prieš sirgalius ir prisidėti prie rinktinės“.

Kodėl rinktinėje nėra D.Motiejūno, R.Jokubaičio ir M.Grigonio?

„Donatas skyrė vasarą rinktinei, vėlavo į komandos pasirengimą ir jaučia skolą komandai, kuri juo rūpinasi. Panaši Mariaus ir Roko situacija“.

K.Maksvytis taip pat apžvelgė I.Brazdeikio situaciją: „Jis jaučia sveikatos problemas, tai atsispindi ir jo žaidime. Šiai dienai jis labiausiai pervargęs ir nori išsigydyti traumas. Tikiuosi, jis iki vasaros bus sveikas“.

Treneris išskyrė du krepšininkus, kuriuos patikrinti bus įdomiausia.

„Jaunus. Kažkuriuos dar neseniai čiupinėjau „Žalgiryje“, kažkuriuos – rinktinėje. Įdomu bus stebėti Sirvydį, Tubelį“, - sakė specialistas.

K.Maksvytis pozityviai įvertino pastarąją viešnagę JAV: „Neišgirdau nė vieno „ne“ iš nė vieno žaidėjo. Nebent tai bus traumos. Visi žaidėjai yra pasiruošę padėti Lietuvai. Kelionės tikslas buvo susitikti su pagrindiniais žaidėjais, Jonu, Domantu. Teko gyvai stebėti Buzelio rungtynes. Pavyko susitikti ir su Songaila. Iš Buzelio išgirdome norą prisijungti prie rinktinės. Jei nepamaišys birža vasara, jis pasiruošęs pasijungti prie rinktinės jau šiemet“.

K.Maksvytis daugiau papasakojo apie M.Buzelį. „Labai puikiai kalba lietuviškai, nors visą gyvenimą gyvenęs JAV. Jis pasiruošęs, nori žaisti už Lietuvą. Paliko paprasto, talentingo krepšininko įspūdį. Jei viskas pildysis kaip dabar, tai dešimtuko šaukimas. Nedaug turėjome tokių talentų. Manau, turėsime trečią NBA žaidėją. Jis aukštas, atletiškas, dar neišsigryninęs savo pozicijos, galintis žaisti nuo pirmos iki ketvirtos pozicijos. Sunku pasakyti, tai lengvas ar sunkus kraštas, ar atakuojantis gynėjas. Universalumas – jo pliusas. Jis pasirodė su geru krepšinio IQ ir pagrindais. Kas dėl krepšinio, pavyko jį stebėti gyvai ir buvo smagu“, - kalbėjo specialistas.

Lietuviai šiame „lange“ susitiks su Lenkija ir Estija: „Kiek teko girdėti, lenkai žada surinkti stipriausią sudėtį. Nežinau, tik kaip su jų natūralizuotu žaidėju. Žada būti ir Ponitka, ir Balcerowskis. Estai žada turėti Sedekerskio du bendraklubius, teoriškai – jie silpnesnė rinktinė už lenkus, nors susirinks neblogą sudėtį“.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos