Kauniečių viltys gyvos: „Žalgiris“ namuose sušvelnino finalo serijos rezultatą © LKL nuotr.

Pirmadienį „Betsafe-LKL“ finalo serijoje šansą užsikabinti už čempionato trofėjaus išlaikė Kauno „Žalgirio“ krepšininkai.

Andrea Trinchieri kariauna Kauno „Žalgirio“ arenoje rezultatu 91:81 (25:15, 22:21, 19:20, 25:25) triumfavo prieš Vilniaus „Rytą“ ir sušvelnino serijos iki trijų pergalių rezultatą 1:2.

Rungtynės prasidėjo fiziškai, tačiau puiki Edmondo Sumnerio atkarpa leido žalgiriečiams pabėgti į priekį (12:4). Kėlinio viduryje abi komandos strigo, visgi užtikrinčiau atrodęs „Žalgiris“ pabėgo dviženkliu skirtumu – 19:6. Kėlinio pabaigą geriau sužaidęs „Rytas“ sumažino atsilikimą iki dešimties – 15:25.

Antrasis kėlinys prasidėjo to pačio E. Sumnerio 5 iš eilės taškų atkarpa, Kevarrius Hayesas pridėjo dar 2 taškus, kurie leido šeimininkams perkopti didžiausią turėtą atotrūkį – 32:16. Marcusas Fosteris pelnė pirmuosius du metimus iš žaidimo, tačiau vilniečiams priartėti nepavyko (21:37). „Rytas“ priartėjo arčiau (31:42), tačiau A. Trinchieri pertraukėlės neprašė, o Luko Lekavičiaus iniciatyva leido žalgiriečiams susigrąžinti turėtą pranašumą – 47:31. Visgi prieš ilgąją pertrauką solidžiau atrodę svečiai ir vėl priartėjo – 36:47.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo permainingai – Giedriaus Žibėno auklėtiniai sumažino deficitą iki 9 taškų (40:49), bet įsibėgėjęs „Žalgiris“ eilinį kartą pranašumą susigrąžino – 58:43. Kėliniui pasistūmėjus link pabaigos komandų žaidimas išsilygino, tačiau sėkmingiau situacijas realizavę svečiai lemiamą kėlinį pasitiko atsilikdami 10 taškų – 56:66.

Ketvirtąjį kėlinį solidžiaus startavę vilniečiai nukirpo atsilikimą iki 4 taškų, tačiau šeimininkų kapitonas Edgaras Ulanovas smeigė tritaškį su pražanga ir išlygino kėlinio rezultatą – 73:63. Kaitinančioje „Žalgirio“ arenos atmosferoje nervų neišlaikė „Ryto“ kapitonas Margiris Normantas, kuris užsidirbo techninę pražangą ir iškrito iš rungtynių (77:63). Vilniečiai vis dar laikėsi rungtynėse (76:85), bet „Ryto“ lyderis M. Fosteris taip pat užsidirbo 5-ąją pražangą, o kauniečiai pirmavo 11 taškų skirtumu – 87:76. Per likusį laiką svečiams rungtynių perlaužti nepavyko ir „Žalgiris“ šventė pergalę rezultatu 91:81

Laimėtojus į priekį vedė E. Sumneris – jis iš viso surinko 22 taškus (5/11 dvit., 3/7 trit., 3/4 baud.), L. Lekavičius pelnė 19, E. Ulanovas 14, L. Birutis 9, D. Giedraitis 8, K. Hayesas 7.

„Ryto“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė M. Fosteris – jo sąskaitoje 25 taškai (3/7 dvit., 6/9 trit., 1/2 baud. 5 praž.), M. Echodas 15 (7 atk. kam.), J. Gorhamas 12 (6 atk. kam., 5 praž.), M. Normantas 11 (5 praž.), G. Radzevičius 10.

Ketvirtosios serijos rungtynės bus žaidžiamos Vilniaus „Twinsbet“ arenoje.