Kėdainiuose triumfavę šiauliečiai toliau vaikosi atkrintamųjų tikslo © „Šiaulių“ nuotr.

„Betsafe-LKL“ turnyrinės lentelės kaimynų dvikovoje triumfavę „Šiauliai“ (7-18) išsaugojo teorines viltis pasiekti atkrintamąsias varžybas.

Žydrūno Urbono auklėtiniai išvykoje 94:86 (24:18, 21:26, 25:15, 24:27) parklupdė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (6-19) ir užsitikrino tarpusavio pranašumą reguliariajame sezone.

Sulig šia pergale nutrūko ir kelis mėnesius trukusi šiauliečių nesėkmių išvykoje serija. Pastarąjį kartą svečiuose jie buvo laimėję sausio 8 d., kuomet 115:72 sutriuškino Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

Likus penkiems turams šiauliečiai nuo aštuntoje vietoje žengiančios Jonavos „CBet“ (10-15) ekipos atsilieka trimis pergalėmis. Tiesa, tarpusavio pranašumas priklauso jonaviečiams, tad Šiaulių krepšininkams reikia surinkti bent vienu laimėjimu daugiau. Jų kelyje dar laukia visos 2-6 vietas užimančios komandos.

Geriau startavę svečiai dar pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą (17:7). Ilgą laiką atstumas tarp ekipų išliko panašus, tačiau antrajame ketvirtyje Amito Ebo ir Zane'o Watermano vedami kėdainiečiai ėmė pamažu naikinti atsilikimą, kol galiausiai pirmąsyk patys išsiveržė į priekį (39:38). Vis tik pirmąją mačo dalį jie užbaigė atsilikdami minimaliu skirtumu – 44:45.

Po pertraukos iniciatyvą vėl į savo rankas susigrąžino šiauliečiai. Jie lemiamą dešimties minučių atkarpą pasitiko pirmaudami gana užtikrintai (70:59). Negana to, netrukus ekipas jau skyrė 20 taškų (81:61). Vis tik Courtney Ramey savo komandai vėl įpūtė gyvybės ir greitai perpus apkirpo deficitą (73:83). Šeimininkų viltis gesinti ėmėsi L.J. Thorpe'as. Paskutinėmis minutėmis kėdainiečiai stebuklo jau nesukūrė.

Nugalėtojų gretose solidų mačą sužaidė L.J. Thorpe'as, kurio sąskaitoje – 25 taškai (3/6 trit.), 6 rezultatyvūs perdavimai ir 28 naudingumo balai. Shaquille'as Keithas taip pat rungtyniavo efektyviai – pelnė 15 taškų, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

Šeimininkų nuo nesėkmės neišgelbėjo puikus A. Ebo – izraelietis prie 23 taškų (3/6 trit.) pridėjo 9 rezultatyvius perdavimus, 6 atkovotus kamuolius ir sukaupė 31 naudingumo balą. Rezultatyvūs buvo skirtingose mačo dalyse lyderių vaidmens ėmęsi C. Ramey (23 tšk., 4/9 trit.) bei Z. Watermanas (20 tšk., 3/5 trit.).

Šįsyk kėdainiečiai vertėsi be Carloso Jurgenso, Šiaulių ekipai nepadėjo Eimantas Stankevičius, kurio sezonas greičiausiai yra baigtas.

„Nevėžis-Optibet“: Courtney Ramey ir Amitas Ebo po 23, Zane'as Watermanas 20, Justinas Marcinkevičius 7.

„Šiauliai“: L.J. Thorpe'as 25, Shaquille'as Keithas 15, Paulius Danusevičius 12, Seanas Armandas 9, Danielis Baslykas ir Tomašas Pavelka po 8, Bennettas Vander Plasas 6.