Lietuvos 16-mečiai sutriuškino danus ir pateko į EČ ketvirtfinalį © FIBA nuotr.

Lietuvos 16-mečių rinktinė tęsia užtikrintą žygį medalių link Europos U16 čempionate.

Aštunfinalyje Tomo Purlio auklėtiniai 97:48 (23:16, 23:12, 26:8, 25:12) nepaliko jokių šansų bendraamžiams iš Danijos ir pateko į ketvirtfinalį.

Jame lietuvių laukia Turkijos šešiolikmečių barjeras.

Danijos šešiolikmečiai arti lietuvių laikėsi tik pirmajame kėlinyje, po kurio mūsiškiai turėjo 7 taškų persvarą (23:16).

Nuo antrojo kėlinio prasidėjo Lietuvos jaunučių dominavimas. Į pertrauką Lietuviai išėjo pirmaudami 18 taškų skirtumu (46:28), o po trijų ketvirčių komandas jau skyrė 36 taškai (72:36).

Ketvirtajame kėlinyje lietuviai toliau bėgo nuo varžovų ir šventė triuškinančią pergalę.

Lietuvių gretose 21 tašką pelnė Dovydas Buika, 17 taškų surinko Nojus Indrušaitis, Mantas Laurenčikas, Kevinas Šacas ir Kristupas Smirnovas pridėjo po 10 taškų.