LKL atkrintamųjų startas: tris kėlinius vargęs „Rytas“ palaužė „Dzūkiją“ © FIBA nuotr.

Gegužės 1–ąją buvo duotas startas LKL atkrintamosioms. Reguliariojo sezono nugalėtojai Vilniaus „Ryto“ krepšininkai namuose 76:63 (21:15, 12:14, 22:17, 21:17) nugalėjo Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkus.

Serijoje iki 3 pergalių „Rytas“ pirmauja 1-0.

Pirmasis kėlinys prasidėjo Ivano Buvos šou. Kroatas per pirmąsias 10 rungtynių minučių pelnė net 13 taškų, tačiau „Dzūkija“ nepaleido savo varžovų ir turėjo tik 6 taškų deficitą (15:21).

Antrajame kėlinyje vyko atkakli ir nerezultatyvi kova. Dzūkai toliau išliko kovoje ir po dviejų komandas skyrė vos 4 taškai (33:29).

Trečiajame kėlinyje, Mindaugas Lukauskis smeigė tritaškį su pražanga bei išvedė į priekį Alytiškius. Panašu, jog šis metimas tapo žadintuvu vilniečiams. Solidžiai kėlinį užbaigęs „Rytas“ įgijo 9 taškų persvarą (55:46).

Panašu, jog vilniečiams pavyko nusimesti atkrintamųjų starto įtampą nuo savo pečių ir ketvirtajame kėlinyje jau dominavo prieš savo varžovus. Po Jarviso Williamso dvitaškio komandas jau skyrė 19 taškų (73:54).

Rezultatyviausiai „Ryto“ gretose rungtyniavo Ivanas Buva pelnęs 21 tašką, Tanneris Leissneris pridėjo 15.

Alytiškių komandoje po 13 taškų pelnė Aleksandras Aranitovičius ir Justas Furmanavičius.