LKL pripažino kritinę sekretoriato klaidą rungtynėse Klaipėdoje © Pauliaus Žukausko nuotr.

Pirmadienį „Betsafe-LKL“ čempionate trečią kartą šiame sezone tarpusavyje susitiko Klaipėdos „Neptūno“ ir Mažeikių „M Basket-Delamode“ komandos. Atkaklioje dvikovoje šeimininkai 91:89 įveikė svečius iš Mažeikių. Rungtynių pabaigoje įvykęs epizodas sukėlė nemažai diskusijų, tad LKL teisėjų departamentas paaiškina situaciją:

Iki susitikimo pabaigos likus žaisti 13 sekundžių, Ignas Sargiūnas pagal taisykles už galinės linijos perdavė kamuolį Žygimantui Janavičiui, o šis jį grąžino aikštėje buvusiam komandos draugui Mindaugui Girdžiūnui.

Rungtynių laikas, vadovaujantis oficialiomis krepšinio taisyklėmis, turėjo būti įjungtas tada, kai prie kamuolio prisilietė aikštėje buvęs žaidėjas. Tačiau rungtynių sekretoriato teisėjai laikmatį įjungė anksčiau. Ši grubi sekretoriato klaida turėjo didelės reikšmės ir galėjo nulemti rungtynių baigtį.

Suklydusiam sekretoriato teisėjui – laikininkui yra paskirta suspendavimo nuo darbo rungtynių sekretoriate LKL čempionate 1 mėnesio laikotarpiui.

Taip pat LKL nuostatuose nustatyta tvarka bus paskirtos suspendavimo nuo teisėjavimo „Betsafe-LKL“ čempionate sankcijos šioje situacijoje už laiką atsakingiems rungtynių teisėjams.

Pagal LKL nuostatus ir oficialias FIBA krepšinio taisykles Mažeikių komanda galėjo pateikti protestą, tačiau to nepadarė, taip, kaip numato Protesto pateikimo procedūrų tvarka.

Tai komanda galėjo padaryti rungtynėms pasibaigus, bet ne vėliau, kaip per 15 minučių nuo rungtynių pabaigos, Mažeikių komandos kapitonui pasirašant rungtynių protokole, kapitono parašui protesto atveju skirtoje vietoje.

Protesto nepateikus, rungtynių rezultatas liko užfiksuotas toks, koks buvo rungtynių pabaigoje.

Šių rungtynių pabaigoje užfiksuotas ir dar vienas incidentas. LKL pradėjo tyrimą dėl galimo sirgalių rasistinio išpuolio prieš Mažeikių komandos žaidėją. Lyga sieks identifikuoti asmenį, kuris provokavo ir įžeidinėjo krepšininką. Identifikavus krepšinio sirgalių, jam bus uždrausta lankytis Lietuvos krepšinio lygos organizuojamose varžybose.

Lietuvos krepšinio lyga netoleruoja bet kokio neetiško elgesio, susijusio su asmens diskriminacija dėl kilmės, rasės, tautybės, religijos, kalbos, lyties, seksualinės orientacijos ar dėl kitų, su asmeniu susijusių aplinkybių, asmeninių savybių bei skatina visus būti tolerantiškais, laikytis vertybinių humaniškumo, demokratiškumo, lygių galimybių, laisvės realizavimo, etikos ir tolerancijos principų.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos