Namų tvirtovė – vėl apginta: „Žalgiris“ klampioje kovoje palaužė svečius iš Milano © Scanpix nuotr.

Kauno „Žalgiris“ (5-3) lieka nepralaimėjęs šį sezoną namų arenoje. Kazio Maksvyčio auklėtiniams klampioje kovoje pavyko patiesti Milano „Emporio Armani“ (3-5) komandą.

Rezultatu 71:62 (16:11, 18:13, 15:15, 22:23) Lietuvos komanda įveikė Ettore Messinos auklėtinius, taip pasiekdami ketvirtąją pergalę savo žiūrovų akivaizdoje.

Per pirmas 6 rungtynių minutes abi komandos sudėjus įmetė vos 9 taškus, visgi pirmavo „Žalgirio“ krepšininkai (7:2).

Kauniečiams antrojo kėlinio pabaigoje pavyko spurtuoti 7:0 ir susikurti 11 taškų persvarą (29:18). Pirmoji rungtynių dalis užsibaigė taikliu Rolando Šmito dvitaškiu.

Trečiajame kėlinyje svečiams iš Milano nepavyko priartėti prie „Žalgirio“, kėlinys baigėsi lygiu rezultatu po kurio tarp komandų išliko 10 taškų skirtumas (49:39).

Nazo Mitrou-Longo vedama „Emporio Armani“ ekipa ketvirtojo kėlinio pradžioje sumažino skirtumą iki 4 taškų (53:49).

Savo spurtu 9:0 atsakęs „Žalgiris“ stabilizavo situaciją – 62:49. Tuomet N. Mitrou-Longas pelnė 6 taškus iš eilės ir vėl atkūrė intrigą – 62:55.

Po Devono Hallo tritaškio Milano komanda turėjo galimybę dar labiau priartėti sekančioje atakoje, tačiau tas pats N. Mitrou-Longas suklydo, kamuolį perėmė Lukas Lekavičius, o Rolandas Šmitas kitoje aikštės pusėje pranašumą padidino iki 7 taškų (65:58).

Keenano Evanso, Arno Butkevičiaus ir Edgaro Ulanovo baudos metimai įtvirtino pergalę.

Nuostabias rungtynes puolime sužaidęs Keenanas Evansas vedė „Žalgirį“ į pergalė. Amerikietis pelnė 23 taškus (3/5 dvit., 4/8 trit., 5/6 baud.), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 3 kartus suklydo, 3 kartus pažeidė taisykles ir pelnė 17 naudingumo balų.

Rolandas Šmitas pridėjo 10 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. Laurynas Birutis pelnė 8 taškus, Ignas Brazdeikis ir Arnas Butkevičius – po 7.

Svečių gretose rezultatyviausias buvo N. Mitrou-Longas, kuris surinko 19 taškų. Antras rezultatyviausias buvo Kevinas Pangosas, pelnęs 11 taškų (4/13 metimai iš žaidimo).