Perrašyta istorija: Lietuvos U18 merginų rinktinė triumfavo Europos čempionate © FIBA nuotr.

Europos merginų U18 čempionate – neeilinis pasiekimas Lietuvai. Finale bendraamžes iš Ispanijos įveikusios lietuvės tapo Europos čempionėmis.

Lietuvos U18 merginų rinktinė Europos čempionato finale 78:75 (16:15, 21:20, 19:18, 22:22) įveikė Ispanijos U18 rinktinę.

Rungtynes Lietuvos U18 merginų rinktinė pradėjo labai gerai. Po Nedos Pliatkutės dvitaškio mačo pradžioje buvo susikrauta 6 taškų persvara (8:2). Visgi ispanės atsakė savo spurtu 7:0 ir per visą pirmą rungtynių pusę rezultatas būdavo apylygis be didesnės vienos ar kitos komandos persvaros.

Po dviejų kėlinių lietuvės turėjo 2 taškų pranašumą (37:35).

Trečiojo kėlinio pabaigoje po ilgos pertraukos į priekį įsiveržė Ispanijos U18 rinktinė (52:53). Dar prieš kėlinio pabaigą labai svarbų tritaškį įmėtė Rusnė Augustinaitė. Šis tritaškis leido Viliaus Stanišausko auklėtinėms laimėti dar vieną kėlinį ir turėti trijų taškų persvarą prieš lemiamą ketvirtį (56:53).

Ketvirtajame kėlinyje lietuvės buvo susikrovusios vienu metu ir dešimties taškų persvarą (66:56), tačiau keli varžovių taškai, ypatingai Elenos Buenavido Estevez tritaškis leido ispanėms grįžti į rungtynes (66:61).

Paskutinę rungtynių minutę itin svarbūs buvo Justės Jocytės ir Ugnės Sirtautaitės dvitaškiai.

Po Sirtautaitės dvitaškio tolimą metimą pataikė ispanė Marina Asensio Manosa. Ta pati gynėja kitoje atakoje prasižengė prieš Justę Jocytę, kuri šaltakraujiškai, kaip ir viso turnyro metu, sumėtė baudų metimus.

M. Asensio Manosa dar turėjo galimybę išplėšti pratęsimą mesdama antrąjį tritaškį iš eilės, tačiau metimas tikslo nepasiekė ir Lietuvos merginų aštuoniolikmečių rinktinė perrašė Lietuvos krepšinio istoriją: iškovojo aukso medalius Europos čempionate.

Justė Jocytė finale buvo netoli trigubo dublio – surinko 28 taškus (6/9 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 16/19 baudų metimai), atkovojo 9 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus pažeidė taisykles, 1 kartą suklydo, perėmė 3 kamuolius ir surinko net 38 naudingumo balus.

Puikiai Jocytei talkino U. Sirtautaitė, kuri įmetė 17 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 2 rez. perdavimus. Viltė Andrunavičiutė pridėjo 16 taškų ir 4 atkovotus kamuolius.

Lietuvės laimėjo nepaisant to, kad šiose rungtynėse iš tritaškio pataikymas buvo vos 3 iš 16 (18,7 proc).