Pirmose LKL finalo rungtynėse – „Lietkabelio“ pergalė © LKL.lt nuotr.

Panevėžio „Lietkabelis“ iškovojo pergalę pirmosiose LKL finalo serijos rungtynėse ir perėmė namų aikštelės pranašumą. Nenado Čanako auklėtiniai 77:68 (17:26, 19:10, 27:17, 14:15) palaužė Vilniaus „Ryto“ krepšininkus.

Serijoje iki keturių pergalių „Lietkabelis“ priekyje 1-0.

Rungtynės prasidėjo vilniečių spurtu 12:0. „Lietkabeliui“ pavyko kiek stabilizuoti situaciją ir po pirmojo kėlinio atsiliko 9 taškais (17:26).

Antrajame kėlinyje panevėžiečiai įklampino „Rytą“ gynybiniuose gniaužtuose ir praleido tik 10 taškų ir išlygino rezultatą (36:36).

Didele problema aikštės šeimininkams tapo ketvirtoji kapitono Arno Butkevičiaus pražanga jau antrajame kėlinyje.

Po pertraukos vėl sėkmingiau atrodė „Lietkabelis“, kuris pirmą kartą rungtynėse įgijo dviženklį pranašumą (63:53).

Lemiamą ketvirtį „Rytas“ pradėjo atkarpa 6:0 ir sumažino deficitą iki 4 taškų (59:63). Likus 3:30 minutės iki rungtynių pabaigos Panagiotis Kalaitzakis pelnė taškus iš po krepšio ir padidino svečių persvarą iki 9 taškų (71:62). Svečiai neišbarstė turėto pranašumo ir šventė pergalę.

„Lietkabelio“ gretose Panagiotis Kalaitzakis pelnė 16 taškų, Dorde Gagičius pridėjo 15.

„Rytui“ Margiris Normantas surinko 11 taškų, Speedy Smithas – 10 taškų.