Po didžiosios pertraukos gynyboje lenkus užspaudusi Lietuvos rinktinė – atrankos finale © BNS nuotr.

Lietuvos rinktinė per žingsnį nuo Tokijo olimpinių žaidynių. Lietuviai „Žalgirio“ arenoje atrankos pusfinalyje įveikė Lenkijos rinktinę 88:69(23:19, 23:26, 16:6, 26:18) ir keliauja į atrankos finalą, kur susitiks su Slovėnija.

Rungtynės per pirmus du kėlinius vyko taškas į tašką, tačiau po dviejų kėlinių viskas pasikeite.

Trečiajame kėlinyje Dariaus Maskoliūno auklėtiniai pradėjo gynyboje žaisti daug kiečiau, darė mažiau klaidų bei beveik neleido jokių lengvų metimų lenkams išsimest, ko pasekoje per trečią kėlinį lenkai pelnė tik 6 taškus.

Dar ketvirtojo kėlinio viduryje Lenkija turėjo tik 11 taškų deficitą(74:63), tačiau tuomet Lietuvos rinktinė spurtavo 10:4 ir uždarė rungtynes.

Į pergalę lietuvius vedė Domantas Sabonis, pelnęs 17 taškų bei atkovojęs 8 kamuolius. Prisidėjo ir Jonas Valančiūnas, kuris pelnė 15 taškų. 14-a taškų pridėjo Kalnietis, 13-a Jokubaitis, o įspūdį šiose rungtynėse padarė ir Arnas Butkevičius, kuris puikiai atstovėjo gynyboje bei surinko 16 naudingumo balų.

Jau rytoj spręsis likimas bilieto į Tokijo olimpines žaidynes. 19:30 susitiks Lietuvos bei Slovėnijos rinktinės.