Po Ispanijos pergalės lietuviai sužinojo savo potencialų varžovą aštuntfinalyje © FIBA nuotr.

Paaiškėjo, kas užėmė pirmąją vietą Europos čempionate A grupėje.

Ispanijos rinktinė finišavo A grupės viršūnėje po 72:69 (17:18, 21:16, 18:16, 16:19) pergalės prieš Turkijos krepšininkus.

Ispanai aštuntfinalyje dabar susitiks su rinktine, kuri užims B grupėje ketvirtąją vietą. Ketvirtą vietą šioje grupėje gali užimti Lietuva, Bosnija ir Hercegovina arba net Slovėnija. Visgi realiausia, kad tai bus Lietuva, kuri turi 14 taškų pranašumą po dviejų kėlinių prieš bosnius.

Šiose pergalingose ispanų rungtynėse itin svarbus buvo Xabi Lopezo-Arostegui dvitaškis likus minutei (69:65). Vėliau Cedi Osmanas pelnė dvitaškį su baudos metimu, bet ir suklydo kitoje atakoje.

Pačiame rungtynių gale komandos naudojo baudų taktika, o galiausiai triumfavo Ispanija, kurios gretose itin svarbų kamuolį puolime atsikovojo Alberto Diazas.

„Pelicans“ centras Willy Hernangomezas šiose rungtynėse vedė savo komandą į pergalę, surinkęs 15 taškų ir 7 atkovotus kamuolius. Lorenzo Browno sąskaitoje – 11 taškų ir 8 rez. perdavimai.

Turkų negelbėjo ir 20 surinkų Cedi Osmano taškų.