Prancūzų fiziškumo neatlaikę Lietuvos šešiolikmečiai pasidabino sidabro medaliais © LTOK nuotr.

Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Lietuvos šešiolikmečių krepšinio rinktinei pritrūko vos žingsnio iki aukso medalio.

Finale Tomo Purlio auklėtiniai 66:78 (18:16, 8:23, 19:18, 19:21) finale nusileido bendraamžiams iš Prancūzijos.

Rungtynės buvo perlaužtos antrajame kėlinyje, kurį 23:8 laimėjo prancūzai ir susikrovė 13 taškų persvarą.

Trečiajame kėlinyje lietuviai iki savo varžovų nesugebėjo priartėti, kol galiausiai likus 7 minutėm iki rungtynių pabaigos po Mato Laurenčiko dvitaškio pavyko sumažinti skirtumą iki 11 taškų (52:63) ir atkurti intrigą.

Prancūzijos šešiolikmečiai atsakė savo spurtu 9:0 ir užsitikrino aukso medalius.

Lietuvos rinktinė galėjo iškovoti penktąjį aukso medalį Lietuvai paskutinę šio festivalio dieną. Dabar lietuviai viską užbaigs su 10 medaliu, iš kurių 4 bus aukso.