Pratęsimo dramoje turkus palaužę 16-mečiai – EČ pusfinalyje © FIBA nuotr.

Skopje (Šiaurės Makedonija) tęsiasi U16 Europos krepšinio čempionatas. Jame sėkmingą žygį medalių link tęsia Lietuvos 16-mečiai.

Tomo Purlio auklėtiniai 79:68 (15:27, 18:14, 18:15, 16:11, 12:1) po pratęsimo palaužė bendraamžius iš Turkijos ir žengė į pusfinalį.

Jame lietuviai susikaus su Graikijos ir Izraelio poros nugalėtoju.

Lietuviai greitai įgijo dviženklį deficitą (24:37), tiesa, skirtumą kiek pavyko sumažinti ir po dviejų kėlinių komandas skyrė 8 taškai (33:41).

Šešiolikmečiai galingai pradėjo trečiąjį kėlinį ir sugebėjo išlyginti rezultatą (45:45), tačiau turkams pavyko susigrąžinti pranašumą ir prieš lemiamą ketvirtį varžovai įgijo 5 taškų persvarą (51:56).

Likus 5 minutėms iki rungtynių pabaigos, Nojus Indrušaitis baudos metimais išvedė lietuvius į priekį (60:57).

Dramatiška kova vyko iki paskutinių rungtynių minučių. Lietuviams priklausė paskutinė ketvirtojo kėlinio ataka, bet Manto Laurenčiko dvitaškis skriejo pro šalį ir komandos tęsė kovą pratęsime (67:67).

Pratęsime dominavę lietuviai sugebėjo išlaikyti susikurtą pranašumą ir švęsti pergalę.

16-mečius į pergalę vedė 23 taškus pelnęs Mantas Laurenčikas, 17 taškų pridėjo Nojus Indrušaitis, 12 surinko Kristupas Smirnovas.

• Zita (IP: 9d4505069)