Staigmena A grupėje: Belgija ant žemės patiesė Ispanijos krepšininkus © FIBA nuotr.

Europos krepšinio čempionate įvyko pirmoji rimta staigmena.

A grupės rungtynėse Belgijos rinktinė netikėtai rezultatu 83:73 (15:11, 17:22, 25:21, 26:19) Ispanijos krepšininkus.

Likus 4 minutėms ir 5 sekundėms iki pagrindinio laiko pabaigos Ispanija turėjo dar 3 taškų pranašumą (68:71), tačiau tuomet neatremiamą spurtą surengė belgai.

Belgijos rinktinė surengė spurtą 15:2 ir triumfavo rungtynėse. Per šias 4 minutes 6 taškus pelnė buvęs Jonavos „CBet“ ir Prienų ekipos legionerius Emmanuelis Lecomte.

Ypač skaudus gynėjo tritaškis buvo likus pusantros minutės iki ketvirtojo kėlinio pabaigos (81:73), kuris padėjo belgams susikrauti jau 8 taškų pranašumą.

Šiame mače ispanų lyderis Lorenzo Brownas atrodė ganėtinai prastai. Jo sąskaitoje – 11 taškų (4/9 metimai iš žaidimo), 8 rez. perdavimai ir 4 klaidos. W. Hernangomezas pelnė 20 taškų.

E. Lecomte įmetė 20 taškų, P. Gillet pasižymėjo įmesdamas 14 taškų, atkovodamas 5 kamuolius ir surinkdamas 22 naudingumo balus.