Sunkumų pirmoje pusėje turėjęs „Rytas“ ketvirtfinalio serijos starte nušlavė „Cbet“ © FIBA Čempionų lygos nuotr.

„Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio atkrintamųjų pirmas rungtynes Vilniaus „Rytas“ pažymėjo pergale.

Sostinės ekipa „Jeep“ arenoje rezultatu 110:77 (22:28, 29:18, 28:22, 31:9) užtikrintai nugalėjo Virginijaus Šeškaus treniruojamą Jonavos „Cbet“ komandą ir serijoje iki 2 pergalių įsiveržė 1:0.

Pirmąją rungtynių pusę kiek netikėtai užtikrinčiau pradėjo svečiai ir Tauro Jogėlos bei Ousmane'o Drame vedami jonaviečiai pirmajame kėlinyje pirmavo net 9 taškų skirtumu (28:19), visgi 3 Margirio Normanto baudos metimai sušvelnino „Ryto“ atsilikimą iki 6 – 22:28.

Antro kėlinio pirmojoje pusėje šeimininkai bandė sugrįžti, tačiau „Cbet“ puikiai atsakė savais išpuoliais (30:38), tačiau tuomet sekė vilniečių atkarpa 10:2 ir rezultatas tapo lygus – 40:40. „Ryto“ tolimi metimai iki ilgosios pertraukos jiems leido įgyti 5 taškų pranašumą – 51:46.

Trečiajame kėlinyje vilniečiai įjungė aukštesnę pavarą ir po 8 taškų be atsako nutolo dviženkliu skirtumu (63:51) ir užtikrintai jį laikė iki kėlinio pabaigos. Paskutinėje kėlinio atakoje tritaškį po atšokimo pataikęs Ryanas Larsonas leido „Cbet“ atsilikti 11 taškų skirtumu – 68:79.

Ketvirtajame kėlinyje „Ryto“ ekipos tolimoji artilerija toliau veikė pilnu pajėgumu ir šeimininkai sukūrė 14:0 atkarpa, kuri leido susikrauti triuškinamą persvarą (93:68). Nuostabiai ketvirtąjį kėlinį sužaidę vilniečiai galiausiai pergalę šventė triuškinamu rezultatu 110:77.

Šeimininkus į pergalę vedė „Ryto“ lyderis Marcusas Fosteris, iš viso surinkęs 23 taškus (6/8 dvit., 3/6 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Cbet“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo tritaškiais prapliupęs ir su dvigubu dubliu flirtavęs Ousmane'as Drame, kuris pelnė 17 taškų (2/5 dvit., 4/5 trit., 1/2 baud.) atkovojo 9 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Rytas“: M. Fosteris 23, M. Normantas 18, J. Gorham 16, G. Masiulis 13, G. Radzevičius 10.

„Cbet“: O. Drame 19 (9 atk. kam.), R. Larson 17, D. Garrett 14, T. Jogėla 12.