Turnyro sensacija: be išvaryto trenerio likusi Italija iš EČ išmetė Serbijos žvaigždyną © FIBA nuotr.

Europos krepšinio čempionate – kol kas didžiausia šio turnyro sensacija. Be išvaryto trenerio Gianmarco Pozzecco likę Italijos krepšininkai aštuntfinalyje įveikė Serbijos rinktinę.

Italija aštuntfinalyje rezultatu 86:94 (28:20, 23:25, 17:21, 18:28) nugalėjo Serbijos rinktinę.

Pirmajame kėlinyje serbai demonstravo fantastišką puolimą ir turėjo 8 taškų pranašumą po pirmųjų dešimties minučių (28:20). Kiek geriau antrąjį kėlinį sužaidusi Italijos rinktinė serbų į priekį nepaleido ir turėjo vos 6 taškų deficitą po dviejų kėlinių (51:45).

Trečiojo kėlinio pradžioje Serbija dar turėjo 10 taškų pranašumą (59:49) po Vanja Marinkovičiaus dvitaškio. Savo spurtu 8:2 tuomet atsakė Italija.

Vasilije Micičius netrukus realizavo du baudos metimus, tačiau tuomet užsikūrė Marco Spissu. Praeitą sezoną „Unics“ ekipai atstovavęs gynėjas įmetė tris tritaškius iš eilės (63:66).

Negana to, šiame ketvirtyje, per italų spurtą, buvo išvarytas komandos treneris Gianmarco Pozzecco. Strategas pirmąją techninę pražangą gavo dar pirmąją rungtynių minutę, o antroji techninė buvo po to, kai Italijos atsarginių suolelis buvo nubaustas antrąja technine pražanga per rungtynes.

Trečiojo kėlinio pabaigoje situaciją vėl kiek stabilizavo serbai, kurie pelnė 5 taškus paeiliui.

Ketvirtąjį kėlinį Italija pradėjo net 16:2 spurtu. Spissu tiksliai realizavo dar du tritaškius, Achille Polonara taip pat pridėjo 8 taškus (70:82).

Per likusį kėlinį Serbija buvo tempiama vien Nikola Jokičiaus ir arčiausiai šiai komandai pavyko priartėti iki 7 taškų (84:91). Tuo tarpu, italai vis atsakė savo taikliais metimais.

Bandant serbams grįžti į rungtynes, itin svarbūs buvo Nicolo Melli baudos metimai bei Simone Fontecchio taškai į pražangą.