Čempionatų rekordą pagerinęs Mykolas Alekna – Europos čempionas © Reuters nuotr.

Mykolas Alekna toliau stebina visą lengvosios atletikos pasaulį. 19-metis iškovojo Europos čempiono titulą Miuncheno lengvosios atletikos čempionate.

Legendinio Virgilijaus Aleknos atžala Mykolas Alekna viską pasiliko pabaigai – toliausiai diską numetė penktuoju bandymu – 69.78 m (66.67 – 67.26 – 66.82 – x – 69.78 – 66.18). Iki tol lengvaatletis buvo antroje vietoje, nusileisdamas Kristjanui Čehui.

Negana to, su 69.78 m rezultatu Lietuvos vunderkindas pagerino Europos čempionatų rekordą. Kelias dienas prieš slovėnas K. Čehas rekordą buvo pagerinęs atrankoje. Iki asmeninio rekordo čempionui pritrūko 4 centimetrų.

Slovėnas (68.28 m), po triumfo pasaulio čempionate, Europos čempionate laimėjo sidabro medalį.

Šeštąją vietą užėmęs ir Europos čempiono titulą gynęs Andrius Gudžius toliausiai diską numetė savo paskutiniuoju bandymu – 65.40 m (x – 65.17 – x – x – 63.31 – 65.40).

31-erių lietuvis buvo šeštas tiek po pirmų trijų bandymų, tiek po likusių trijų bandymų.

Dar kartą medalio šiame sezone nepavyko iškovoti olimpiniam ir pasaulio čempionui Danieliui Stahliui (66.39 m). Švedas medalio neiškovojo ir šių metų pasaulio čempionate. Ketvirtoje vietoje liko jo tėvynainis Simonas Petterssonas (67.12 m), kuris šiais metais diską taip pat metė virš 70 metrų.

Trečiąją vietą iškovojo ir bronzos medaliu sensacingai pasidabino britas Lawrence'as Okoye (67.14 m).

Po šio Mykolo Aleknos triumfo galima konstantuoti faktą, kad Europos čempionato disko metimo titulas lieka Lietuvoje. Šį titulą gynęs Andrius Gudžius perleido jį jaunesniam varžovui iš Lietuvos.