Į tolimesnius Europos jaunių čempionato etapus pateko dar 4 lietuviai © Pixabay nuotr.

Izraelyje, Jeruzalėje toliau tęsiasi Europos jaunių (iki 18 metų) lengvosios atletikos čempionatas.

Pirmosios dienos vakaro sesijoje dalyvavo net 8 lietuviai.

Sėkmingai pasirodė sprinteriai Adas Dambrauskas su Danieliumi Vasiliausku.

Adas Dambrauskas pirmame 100 m atrankos bėgime finišavo trečias, pagerino Lietuvos U18 ir 17-mečių rekordus ir pateko į pusfinalį (10.69/1.5).

Trečiame bėgime Danielius Vasiliauskas su dar geresniu rezultatu (10.67/2.2) taip pat finišavo trečias ir ryt bėgs pusfinalyje. Jei ne per didelis vėjo greitis, jis būtų atėmęs iš Ado ką tik jo pagerintus rekordus. Tarp visų atrankos dalyvių Danieliaus rezultatas buvo dvyliktas, Ado – tryliktas.

Ema Rupšytė 100 m atrankos bėgime finišavo penkta (12.01/3.1) ir pateko į pusfinalio bėgimus, kurie vyks rytdienos vakarinėje sesijoje.

Trišuolio varžybose Aurėja Beniušytėsu devintu atrankos varžybų rezultatu (12.43/0.4), vos centimetru blogesniu už asmeninį rekordą, pateko į ryt vyksiantį finalą. Gabija Mockutė užėmė 24 vietą (11.53/0.7).

Kiti lietuviai, Matas Baziliauskas (ieties metimas), Ieva Nikiforovaitė (rutulio stūmimas) ir Gerda Kirkytė (100m b/b) nesugebėjo patekti į tolimesnius etapus.

Šiandien ryte į šuolio į aukštį finalą pateko Viltė Stašaitytė su asmeniniu rekordu (1.77 m).