I. Zarankaitei pritrūko 19 centimetrų iki finalo, S. Bertašius taip pat liko už finalo borto © Reuters nuotr.

Pirmąją Europos lengvosios atletikos čempionato dieną startavo pirmieji Lietuvos lengvaatlečiai stadione.

Ieva Zarankaitė liko vos per 19 centimetrų nuo disko metimo finalo su 56.85 m (55.22 – 55.66 – 56.85) rezultatu.

Paskutinė, dvylikta į finalą pateko portugalė Irina Rodrigues (57.04 m). Geriausiai atrankoje pasirodė daugkartinė Europos ir pasaulio čempionė Sandra Perkovič (65.94 m).

I. Zarankaitė šiame sezone debiutavo tiek Europos, tiek pasaulio čempionate, tad sezoną ji vis tiek gali laikyti sėkmingu ir tikru žingsniu į priekį karjeroje.

Po 4 metų į Europos čempionatą sugrįžo ir vidutinių nuotolių bėgikas Simas Bertašius.

Lietuvis bendroje įskaitoje liko 15-as, distanciją nubėgęs per 3 min 40.19 sek. Iki finalo pritrūko 90 šimtųjų sekundės. Užtikrintai finalą pasiekė olimpinis čempionas Jakobas Ingerbrigtsenas.

Prieš 4 metus Berlyne S. Bertašius pasiekė labai aukštą, 6-ąją vietą. Kitą sezoną bėgikas bandys pirmąsykį patekti į pasaulio čempionatą.