Ieties metikė O. Navikaitė iškovojo Europos jaunių čempionato bronzą! © Organizatorių nuotr.

Europos lengvosios atletikos jaunių čempionatas Jeruzalėje Lietuvos jauniesiems lengvaatlečiams užsibaigė itin gražia nata.

Vienintelį medalį Lietuvai šiame čempionate iškovojo paskutinė startavusi Orinta Navikaitė.

Savo asmeninį rekordą ieties metimo finale pagerinusi O. Navikaitė iškovojo bronzos medalį – 50.64 (44.90 – 45.79 – 50.64 – 47.22 – 45.19 – 48.46).

Visi rokiškietės metimai buvo įskaityti, o geriausias buvo trečiasis – naujas asmeninis rekordas.

O. Navikaitę nuo sidabro medalio skyrė 5 centimetrai, nuo aukso – 1 metras ir 58 centimetrai. Aukso medalį iškovojo suomė Veera Sauha-Ano, sidabrą olandė Suze Zeevat.

Šiame čempionate lietuvė daugiau nei 3 metrai gerino savo asmeninį rekordą.

Primename, kad šioje amžiaus grupėje (iki 18 metų) merginos mėto 100 gramų lengvesnę ietį nei suaugusiųjų varžybose mėto moterys (500 g palyginus su 600 g).

Antras geriausias rezultatas buvo trišuolininkės Aurėjos Beniušytės, kuri užėmė 7-ąją vietą (12.67 m).

Iki šiol vienintelį lietuvių apdovanojimą buvo iškovojusi Urtė Baikštytė, kuri 2016 metais pasidabino sidabru šuolių į aukštį rungtyje.