Lietuvos 100 km bėgimo čempionate pagerinti pasaulio ir Lietuvos rekordai © Pexels nuotr.

Sekmadienį Vilniuje vykusiame Lietuvos 100 km bėgimo čempionate („The World‘s Fastest Run powered by Nord Security“) Aleksandras Sorokinas pagerino pasaulio rekordą, o Gitana Akmanavičiūtė – Lietuvos rekordą.

Ultramaratonininkas A. Sorokinas 100 km distanciją įveikė per 6 val. 5 min. 35 sek. ir 6 sekundėmis pagerino ankstesnį pasaulio rekordą, kuris priklausė jam pačiam. Po finišo A. Sorokinas dėkojo susirinkusiems žiūrovams: „Ačiū visiems, palaikymas, ypač gale, labai padėjo.“

„Varžybos nesakyčiau, kad buvo sunkiausios, tačiau turėjau laikinų problemų su skrandžiu, kurios galiausiai išsisprendė“, – pasakojo pasaulio rekordininkas.

„Vienu metu pamačiau, kad nebetelpu į rekordą, reikia spausti, todėl paskutinę valandą teko atiduoti visą save“, – emocijomis dalinosi A. Sorokinas.

Po finišo ultramaratonininkas neslėpė, jog planas A (įveikti distanciją greičiau nei per 6 valandas – aut. past.) nepavyko, todėl šią distanciją ateityje tikrai dar bėgs. „Tokijuje po savaitės vyks tokio paties formato varžybos, todėl reikia palaukti ir pažiūrėti, ar šis rekordas išsilaikys“, – teigė A. Sorokinas.

Varžybų nebaigė dalyviai iš užsienio – nyderlandas Pietas Wiersma pasitraukė po 70 km, o Vhudzanani Timothy Munzhelele (Pietų Afrikos Respublika) pasitraukė po 49 km. Sidabro medalį iškovojo beveik 20 minučių asmeninį rekordą pagerinęs Andrius Preibys (6 val. 33 min. 53 sek.), trečias liko Tadas Ščegauskas (7 val. 29 min. 50 sek.).

„Varžybos sekėsi labai gerai, bėgau savo tempu, todėl esu patenkintas“, – sakė A. Preibys. Pastarasis pridėjo, jog paskutiniai 20 km buvo sunkiausi: „Pabaigoje ir saulė atėmė šiek tiek jėgų, ir, galbūt, treniruočių pritrūko, jog visą distanciją išbėgčiau vienodu tempu.“

„Galėjo būti truputį vėsiau, tačiau buvo vėjo ir pavėsio. Sąlygos visiems vienodos, todėl skųstis tikrai negaliu“, – pasakojo ultramaratonininkas A. Preibys.

Moterų grupėje nugalėjusi G. Akmanavičiūtė distanciją įveikė per 7 val. 34 min. 5 sek. ir 4 min. 53 sek. pagerino Lietuvos 100 km rekordą, kurį pati buvo užfiksavusi prieš 10 mėnesių. Šypsena visas varžybas žiūrovus džiuginusi ultramaratonininkė po finišo teigė, jog antrą distancijos pusę kovojo su mėšlungiu, tačiau rezultatu yra patenkinta. Nuo čempionės nedaug atsiliko ir antrą vietą užėmė Inga Cimarmanaitė (7 val. 41 min. 36 sek.), o trečioje vietoje liko Vilma Valaitienė (8 val. 24 min. 57 sek.).