Mykolas Alekna išrinktas kylančia Europos lengvosios atletikos žvaigžde © Postimees/Scanpix Baltics nuotr.

Mykolas Alekna sulaukė pripažinimo Europos lengvosios atletikos apdovanojimuose Taline (Estija).

Estijos sostinėje 20-metis lietuvis buvo pripažintas 2022 metų kylančia Europos lengvosios atletikos žvaigžde.

M. Alekna šią liepą laimėjo sidabro medalį pasaulio čempionate, o rugpjūtį tapo Europos čempionu nurungęs tokius disko metikus kaip Kristjaną Čehą, Andrių Gudžių bei Danielį Stahlį.

Į kylančios žvaigždės titulą taip pat pretendavo 17-metis italas Mattia Furlani, kuris šiais metais iškovojo Europos jaunių čempionate aukso medalį, nušokęs 8.04 metrus šuolio į tolį finale, bei vidutinių nuotolių begikas iš Nyderlandų – Nielsas Larosas.

Europos čempiono titulą M. Alekna iškovojo diską numetęs 69.78 m.