Nesėkmė: M. Alekna neapgynė Europos čempiono titulo © Reuters nuotr.

Romoje (Italija) vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate nesėkmę patyrė Lietuvos disko metimo žvaigždė Mykolas Alekna.

Jau pirmąją čempionato dieną paaiškėjo disko metimo varžybų prizininkai, kuriose M. Alekna liko trečias ir pelnė bronzą bei neapgynė čempiono titulo. Lietuvis geriausiu – ketvirtu bandymu diską sviedė 67,48 m. (X – 66,98 – X – 67,48 – X – X). Tai buvo pirmosios varžybos šiame sezone, kurių M. Alekna nelaimėjo.

Ryte M. Alekna buvo vienintelis, kuris įvykdė finalo normatyvą. Kvalifikacijoje lietuvis diską nusviedė 67,5 metrų.

Europos čempionate lietuvių disko metimus ir toliau seka prakeiksmas. Dar nei vienam lietuviui nėra pavykę apginti Europos čempionato titulo, nors čempionais yra tapę net keturi lietuviai – Romas Ubartas, Virgilijus Alekna, Andrius Gudžius ir M.Alekna.

Pirmą kartą karjeroje Europos čempionu tapo slovėnas Kristjanas Čehas, diską nusviedęs toliausiai (68,08). Sidabrą kiek netikėtai iškovojo austras Lukasas Weisshaidingeris (67,70), o dabartinis pasaulio ir olimpinis čempionas švedas Danielis Stahlis buvo vos 4-as (66,84).

Andrius Gudžius geriausiu – trečiu – bandymu diską numetė 64,43 m (64,35 – 63,26 – 64,43 – 63,72 – X – X) ir buvo 7-as. Lietuvis aplenkė praėjusio Europos čempionato bronzos medalininką britą Lawrence‘ą Okoye (63,48).