Pasaulio čempionate debiutavęs T. Keršulis pasidalino savo įspūdžiais © Stop kadras

Penktadienį Glazge (Škotija) prasidėjo pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, o pirmąją varžybų dieną į maniežą žengė sprinteris Tomas Keršulis. Pastarasis dalyvavo 400 m atrankoje, bendroje įskaitoje tarp 22 dalyvių užėmė 17 vietą (47,92 sek.) ir į pusfinalį nepateko.

Jausdamas pėdos skausmą herojiškai prieš varžovus kovojęs pasaulio čempionato debiutantas startavo antrajame atrankos bėgime, kuriame liko penktas. Iš viso vyko 4 atrankos bėgimai, į pusfinalį pateko kiekvieno bėgimo pirmosios dvi vietos bei kiti 4 geriausi laikai. Paskutinio į kitą etapą patekusio dalyvio rezultatas – 47,04 sek., o atrankoje greičiausias buvo čekas Matejus Krsekas (46,07 sek.).

„Manau, kad galėjo būti geriau. Visgi, neblogas rezultatus palyginus su kitais šiemet (47,30 sek., 47,82 sek., 48,01 sek. – aut. past.). Norėjosi patekti į pusfinalį, prabėgti truputį greičiau nei geriausias sezono rezultatas, bet nieko tokio.

Labai geras jausmas (čia startuoti – aut. past.), pačio aukščiausio lygio čempionatas. Apie tokius čempionatus ir svajoju, tai labai gera patirtis startuoti prieš geriausius pasaulyje. Buvo verta čia atskristi, nes visos sąlygos sportininkams buvo labai geros“, – savo pasirodymą ir varžybų atmosferą vertino T. Keršulis.

22-ejų metų lietuvis buvo vienintelis iš mūsiškių įvykdęs pasaulio čempionato normatyvą (45,90 sek.), o šis startas buvo jam pirmasis tokio rango varžybose. Iki tol teko galimybė startuoti tik Europos komandiniame čempionate bei dviejuose Europos U23 čempionatuose. Būtent pastarajame, liepos mėnesį Espe (Suomija) vykusiame Europos U23 čempionate, sportininkas patyrė pėdos traumą, kurios skausmas persekioja iki šiol:

„Jaudulį jaučiau, bet tai yra normalu, nes prieš kiekvieną startą jaučiu jaudulį. Pirmas tokio lygio startas man, tai jaudulys normalu. Reikia tik išmokti, kaip susitvarkyti su tuo jauduliu. Manau, kad jeigu neturėčiau pėdos traumos ir turėčiau keletą mėnesių daugiau treniruotėms – būčiau pasirodęs geriau. Geresnė forma ir būčiau pasiekęs pusfinalį, o dabar reikės ruoštis vasaros sezonui.“

Lietuvos 400 m distancijos uždarų patalpų rekordininkas (45,78 sek.) T. Keršulis paskutiniais metais geresnius rezultatus fiksuodavo žiemą, o šiemet tikisi šią tendenciją pakeisti:

„Čia buvo paskutinis mano startas žiemos sezone, o rezultatai ne tokie aukšti kaip praėjusią žiemą. Iš pradžių daugiau tikėjausi iš žiemos sezono, bet dabar reikės fokusuotis į vasaros sezoną ir bandyti kuo greičiau ten bėgti. Koją paskausta po kiekvienų varžybų, bet su tuo, manau, galėsiu susitvarkyti. Reikės daug pastangų dėti į vasaros sezono pasiruošimą.“

Savo starto pasaulio čempionate dar laukia Dovilė Kilty, kuri sekmadienį 12:18 val. startuos trišuolio finale. Jau antrą kartą tarp 16 geriausių pasaulio trišuolininkių patekusi lietuvė sieks pagerinti 2018 metais Birmingamo pasaulio uždarų patalpų čempionate pasiektą rezultatą, kai užėmė 12 vietą (13.90 m).

 

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos