Sprinteris G. Truskauskas prasibrovė į Europos čempionato pusfinalį © Reuters nuotr.

Šį rytą Europos lengvosios atletikos čempionate be Livetos Jasiūnaitės sėkmingai taip pat pasirodė ir sprinteris Gediminas Truskauskas.

G. Truskauskas įveikė atranką į pusfinalį 200 m sprinte. Savo bėgime lietuvis finišavo trečias (20.67 sek).

Pirmas buvo italas Fostine Eseosa Desalu (20.46 sek), antras – šveicaras William Reais (20.66 sek). Pusfinalį taip pat pasiekė suomis Samuelis Purola (20.77 sek), kuris pateko tarp greičiausių lūzerių.

G. Truskauskas praeitais metais debiutavo Tokijo olimpinėse žaidynėse, o šiais metais pateko į Europos čempionatą. Sprinterio rezultatas praeitais metais buvo vienas iš geriausių Europoje.

Rytinėje programoje taip pat dalyvavo 3000 m kliūtinio bėgimo atstovė Greta Karinauskaitė.

Europos čempionato debiutantė pirmajame bėgime užėmė aukštą 9-ąją vietą (9:55.11), tačiau ją nuo pusfinalio skyrė 5,26 sek. Greičiausia atrankoje buvo albanė Luiza Gega (9:30.93).

Senojo žemyno pirmenybėse šiandien debiutavo ir Gabija Galvydytė. Ketvirtajame 800 m bėgime lietuvė užėmė 8-ąją vietą (2:03.92). Tiesa, iki finalo bėgikei pritrūko kiek mažiau nei sekundės.

Bendroje įskaitoje G. Galvydytė liko 27-oje vietoje.