L. Dončičiaus vedama Slovėnija žengė į pusfinalį, JAV po ilgosios pertraukos pranoko ispanus © Fiba.com nuotr.

Tokijo olimpiadoje paaiškėjo pirmosios krepšinio rinktinės, kurios pateko į pusfinalį, o tarp jų kol kas puikiai žygiuojanti Slovėnija bei kaip visada galinga JAV komanda sudaryta iš NBA žaidėjų. Pirmieji rezultatu 94:70 (25:14, 19:23, 22:17, 28:16) be didesnių problemų susitvarkė su Vokietijos atstovais, kurie jau nuo pirmo kėlinio atsiliko rezultate ir visas rungtynes buvo besivejančių vaidmenyje.

Nugalėtojams daugiausiai taškų pelnė Zoranas Dragičius 27 taškai, o Luka Dončičius ir vėl buvo netoli trigubo dublio – pelnė 20 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

Tuo tarpu pralaimėtojų gretose M. Lo pelnė 11 taškų, "Žalgirio" naujokas N. Giffey 10.

Sekančiame etape lauks Italijos arba Prancūzijos krepšininkai.

Kitame ketvirtfinalyje į kovą stojo JAV prieš Ispaniją ir nors pirmoje dalyje pastarieji kovojo tikrai pagirtinai, tačiau po ilgosios pertraukos amerikiečiai atitrūko ir susitikimas baigėsi rezultatu 95:81 (19:21, 24:22, 26:20, 26:18).

JAV į priekį tempė Kevinas Durantas su 29 taškais, Jaysonas Tatumas pridėjo 13.

Tiesa, nei vienas iš nugalėtojų komandos neprilygo Ricky Rubio, kurio sąskaitoje net 38 taškais, jam talkino Sergio Rodriguezas su 16.

Šio ketvirtfinalio nugalėtojai pusfinalyje susitiks su Argentinos arba Australijos komanda.