M. Griškonis pasiekė pusfinalį, M. Valčiūkaitė ir D. Karalienė žengė į finalą Tokijuje © Vytautas Dranginis/LTOK nuotr.

Sekmadienis buvo sėkmingas daugeliui Lietuvos irkluotojų, kurie pateko ir į pusfinalį bei finalą. Mindaugas Griškonis po sėkmingo ir įtempto plaukimo pasiekė vienviečių valčių pusfinalį ir ketvirtame plaukime startavęs mūsų tautietis ilgą laiką laikėsi kartu su lyderiais, tačiau kliudė plūdurą irklu ir išsibalansavo, kas jam sutrukdė laikytis tarp pirmaujančių.

Tiesa, jam pavyko atsilaikyti ir užimti trečią vietą, kuri garantavo patekimą į pusfinalį ir dar vieną kovą tarp 12 kitų irkluotojų.

Tuo tarpu moterų dvejetų plaukime puikiai pasirodė Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė, kurios ir toliau kovos dėl medalių. Mūsiškės užėmė trečią vietą nuo nugalėtojų Rumunijos atstovių atsilikusios 6,98 sekundės, o nuo antrasios vietos, kurią užėmė Naujosios Zelandijos sportininkės 2,24 sekundės.

Priminsime, kad šis duetas Rio olimpinėse iškovojo bronzą, o dabar patekus į finalą galima taip pat pasipuošti medaliais.

Sekantys plaukimai laukia liepos 28 dieną.